Otazník123

Čím je způsobeno pěnění vody na chatě?

Když přijedeme po delší době (po týdnu) na chatu a pustíme vodu z kohoutku tak je voda strašně zpěněná, skoro jak kdyby do ní někdo nalil Jar na nádobí. Jelikož jsme čerstvý majitelé chaty a přes zimu jsme vždy vodu z baráku vypustily kohoutem ve studni, byly jsme překvapený když teď na jaře po tom co už jsme vodu nevypouštěli (zůstala týden v trubkách) začala takhle pěnit. Nejdřív jsme mysleli že nám někdo něco hodil do studni. Pak jsme ale vodu odpustily a po pár minutách už byla zase čistá. Čím to může být způsobeno? Jedná se o nějakou korozi vnitřního potrubí? Je takováto voda zdravotně závadná? Ve studni máme totiž vodu určenou i na pití.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že ta studniční voda není úplně v pořádku. Korozní produkty pěnění způsobit nemůžou, ale organické látky ano. Pravděpodobně došlo ve stojící vodě v trubkách k namnožení mikroorganismů. Jak víš, že ta voda je pitná? Být tebou, tak dám vzorek vody k rozboru, zvláště na přítomnost biologického oživení a obsahu dusičnanů i amonných iontů.