JájsemRaibek

Čím je zapříčiněno, že se savec (člověk) drbe a škrábe?

Pokud má nejen člověk, ale všeobecně savec nějaké podráždění, začne se drbat a škrábat. Jak je možné, že toto drbání potlačí alergickou reakci – příčinu, když drbání a škrabání není žádný lék?

Nejlepší odpověď
Janec

Podle mě to dělá proto, že když se v nějaké části těla vyskytuje dráždivá cizorodá látka, tak se snaží tu tkáň prokrvit aby se k té dráždivé látce co nejrychleji dostali složky imunitního systému a látku zlikvidovali, či se látka krví alespoň odplavila a rozředila se.
Prosím opravte mě, jestli se pletu.

Další odpovědi
Lamalam

Je to reflex.