Čím je vyšší kmitočet u TV kanálu, tak tím je vyšší kvalita obrazu či přenosu nebo to ovlivňuje jiné věci?

Příklad zde:

Kanál Kmitočet [MHz]
5 177,5
6 184,5
7 191,5
8 198,5
9 205,5

Více zde ve zdroji: http://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/technika/di­gitalni-vysilani-dvb-obecne/kmitocty-televiznich-kanalu/

Nejlepší odpověď
gecco

Kmitočet definuje opravdu jen kmitočet, na němž přenášená data běží…
Kvalitu přenosu ovlivňují úplně jiné faktory (způsob modulace, zarušení pásma, šířka přenosového pásma…).
😉

Další odpovědi
Kepler

Kmitočet v době digitálního vysílání kvalitu neovlivňuje, jen částečně jeho šíření. Síla signálu už ano. Pokud není signál dostatečně silný nebo je kolísavý, projevuje se to výpadky – „čtverečkováním“ nebo obraz zmizí úplně. V době analogového vysílání se to projevovalo šumem – zrněním obrazu.

Jukatan

Na kvalitu obrazu má vlůiv zda je analog, digitál nebo HD atd.
Čím vyšší frekvence tím větší možnost přenosu doplňujících informací a umístnění víc stanic v menším frekvenčním pásmu.