Kryšpín

Čím je obohacena česká společnost menšinou z Vietnamu?

Každý národ který přijímá přistěhovalce někdy i uprchlíky je časem obohacen o jejich kulturu zvyky a pod. Vietnamská menšina je zde odhadem již jako druhá generace tudíž mělo by to mít nějaké základy.

Nejlepší odpověď
marci1

Vietnamci nás mohou naučit píli, cílevědomosti a obětavosti. Smyslu pro povinnost vůči rodině, komunitě a státu. Vděku,empatii a odpuštění. Většina je věrna tisícileté tradici rodinných pout, pocitu sounáležitosti k celku. Snad opravdu všechny domácnosti mají doma oltáříček pro pět generací předků. 🙂

Další odpovědi
GM

Jejich pílí, pracovitostí a schopností učit se a vypracovat se od píky bez historického zázemí. Mnoho z nich obdivuji.

zjentek

Česká společnost je díky menšiny z Vietnamu obohacena zejména o možnost nakoupit si i jinak, než v nadnárodních řetězcích 🤷‍♂️

Rokio

Máme od nich levné zboží v podobě potravin a oblečení.

Filip84

Teďka, asi týden zpátky, říkal známý sekuriťák, že Viet kupuje byt. Za dvacet roků našetřil Kč 1,800,000.00, cca to samé si půjčuje od komunity a kupuje byt.

Nebrečí, jak za Husáka bylo maso zadarmo, a když jsi šel po rynku, musel jsi chytat banány, protože ti samy létaly do huby, nestěžuje si, jak jsou ty byty drahé, a že to nikdy nebývalo, nehledí, jak tady tato bába: https://18844­03144.rsc.cdn77­.org/foto/man­zel-mrtvy-zazrak-omyl-dopis-chyba-ceska-posta/MHgwL3NtYX­J0L3RoYg/1-normal620-2659317.jpg?v=1&st=­15tyg9vqUkijd_tl7vlu­FYZcT7mx-oFqtbkIrS31woc&ts=16­00812000&e=0

Nestěžují si, ale makají, netouží – pořád – po klidu (ten budou mít v hrobě, dost ho tam budou mít), nechápou konflikty, jako konec světa: když tady přiletí Viet, že tady bude dělat, tak ale je tady „Alenka v říši za zrcadlem“. Tak ho Vieti, třeba, instruují, jak na policejní kontrolu v autě: Vieta zastaví policista, že jel rychle a zaplatí tisícovku. Viet řekne: „Plosím bit chodný: šístapadé!“ a směje se na policajta. Nekušní, nedělá vlny, nenadává policajtům do chcacích orgánů, nevolá Bleska, aby natočil, jak ho zastavili za to, že jel na padesátce osmdesát a nepoučili, nestěžuje si ombudsmanovi, a tak vůbec. Ne, protože ví, že život není krásný, ale že tady je o něco méně nekrásný, než ve Viet Namu.

LUF

Obohatili nás o levné restaurace, večerky drahé ale bez front.

Ade sanya

Určitě naučí jak okrádat stát na daních. V tom jsou machři. Jak nevydávat bez vyzvání účtenky, jak prodávat falešné zboží. Jak prodávat prošlé zboží. Jak prodávat dráž než v klasickém marketu. Jak prodávat vařené jídla ve špinavé kuchyni.