Danah

Čím je kromě lázeňství a festivalů známé město Karlovy Vary?

Vím, že je to lázeňské město, taky se tam pořádají ty festivaly (mezinárodní filmový atd) ale je na něm ještě něco celorepublikově významného?

Nejlepší odpověď
annas

Růžový porcelán se vyrábí v Chodově u K. V.

V K. V. je sklárna Moser, která se zabývá ruční výrobou užitkového umělecky zušlechtěného křišťálu značky Moser a porcelánu Soplendid.

Krásné kousky je možné zhlédnout v odkazu.
http://www.moser-glass.com/p/splen­did-43002-konvice-na-caj/
..
Proslavené jsou lázeňské oplatky a minerální vody, např. Mattoni.

Další odpovědi
quentos

Což takhle „třináctý léčivý pramen“ – Becherovka…

Magix.cz

Vysokou koncentrací rusky mluvících osob.

střevo

Růžovej porcelán „Moser“.

Pepa25

Např. je to také sídlo nejmenšího kraje v ČR (podle počtu obyvatel) … 😉