kacas

Čím je jiná poušť Gobi od ostatních pouští

Čím je jiná poušť Gobi ???

Odpovědi
hanulka11

Poušť Gobi je skutečně považována za jednu z nejdrsnějších a nejpustších pouští světa. Klimatické poměry jsou tam zvlášť tvrdé, vodní zdroje prakticky neexistují. Naše oáza leží asi 100 km jižně od nejbližšího městečka a na ostatní tři světové strany je to do relativní civilizace kolem 300 km, směrem k jihu a západu navíc do Číny. Tady už nejsou ani ty špatné cesty. Jen kamení, skály a vyschlá říční koryta. A tyto poměry panují v Gobi již pěkně dlouho.

http://www.czech-press.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=1386%3A­pou-gobi&Itemid=4

ten který je

Jiná je tím,že není jen písečná,ale také skalnatá a kamenitá.Také je zajímavé že se v poušti Gobi nachází mnoho zkamenělin pravěkých ještěrů z období druhohor.Báje o mohutném červu zvaném Orgoj-Chorchoj nechám na Tvém posouzení,stejně jako o údajném nálezu záhadné šachty.:-)
http://magdale­nazachardova.pi­se.cz/188956-tajemna-sachta-v-pousti-gobi.html