čím je jich víc, tím míň váží

Tato hádanka se objevila v pracovním sešitu českého jazyka pro 4. ročník nakladatelství Didaktis.

Odpovědi
hanulka11

já bych si troufla říct ,že to budou díry /v čemkoliv/

AndreiRanger

Typoval bych sliby, nebo něco tomu hodně podobného na metaforické rovině.

Ve hmotné rovině pokud budeme předpokládat, že pracujeme na zemi, mohou to být například balónky naplněné héliem či jiným plynem lehčím než vzduch. Čím více jich zavřeme do krabice, tím lehčí krabice bude. 🙂