dust8

Čím dostat dolů ze skel a oken zaschlé a zatuhlé mušince, když to nejde Okenou ani ostrým předmětem?

Na některých oknem bývá několik až do průměru cca 2–3 mm hnědých fleků pravděpodobně mušinců, které nejdou za boha dolů. Třeba však víte o nějakých způsobech jak je dostat pryč?

Nejlepší odpověď
Kepler

Potřebuje to trochu odmočit. Do kýble teplou vodu + saponát + ocet. Hadříkem navlhčit a jak to bude zasychat znovu opakovat. Pak by to mělo jí v pohodě gumovou stěrkou. Pro dosažení lesku bez šmouh je nejlepší novinový nebo podobný papír – vyleštit do sucha.

Další odpovědi
Drap

Nejlépe co nejvíce odmočit lihem, i ta okena je dobrá a mechanicky odstranit. Nejlépe se to dělá, když okno vyndáš, /u starých to jde snadno/ a děláš to na ležato.

elkon

Na to existuje přípravek, který lze koupit v drogerii, nebo v autodoplňcích. Stačí nastříkat a po chvíli setřít.

aliendrone

Tak odmočení pomáhá. Nicméně škrabkou to JDE, ne že ne. Ale…

MUSÍ být ROVNÁ a OSTRÁ, to za prvé, za druhé přiměřeně dlouhá (dle tvé fyzické síly/nároku na komfort – čím je delší, tím větší silou na ni musíš tlačit).

Mne se osvědčila obyčejná 10cm https://proxy­.duckduckgo.com/i­u/?u=http%3A%2F%2Fwww­.brufus.cz%2Fpic_zb­ozi%2F04589.jpg&f=1 , musíš ji ale nabrousit opravdu dobře (jako na holení, končit brus nejméně 2000 kameny)! Není to těžké, ale jestli jsi obouručně levý, kup si nějaký ten žiletkový. Je kratší > více práce/tahů, ale nemusíš zase na ni tolik tlačit. :)

Pak je to snadná a především rychlá práce. K odmáčení je dobré použít buď speciální pěnový prostředek (aby to nestékalo), něco jako tohle > https://www.kylie-drogerie.cz/ALTUS-Professional-MYSKAL-cistic-skla-750-ml-d72.htm nebo do běžného ironu/okeny přidat saponát (Jar apod.), to ovšem bude nutný řádný oplach, jinak se uleštíš xmrti.

Lepší je použít samotný lihový čistič (iron, okena) a smířit s jeho stékáním, než po použití saponátu jednu stranu skla leštit 10minut! Podle mne tedy. ;)

Mp2

Předmět nemusí být ostrý, ale tvrdý.. Ale tak, aby do skla udélal rýhu.. Což je blbost, protože bys sklo poškrábal.

Normálné bych radil odstraňovač hmyzu..ale když to nejde ani seškrabat..
..V první řadě zkus technický benzín nebo ředidlo..
Jestli to nepomůže, bude potřeba něco silnéjšího.

Já na všechno, co nejde benzínem a ředidlem používám čistič obrábécích emulzí, kterým se čistí stroje od emulzí, které milují třeba 2–4roky..
..
Jednou jsem na to doplatil, když jsem rozprašovačem pokropil nárazník auta, abych ho umyl od hmyzu..
..nechal jsem to působit asi 5 minut..
Potom jsem se vrátil k autu a pod spodní částí nárazníku kapala bílá barva…
Dokáže to rozpustit i barvu na etiketé kofoly..

marci1

Mušince nastříkat pivem v rozprašovači a setřít (trochu piva musíš oželet). Nebo také rozkrojenou cibulí. 🙂

Biblinka87

Universal od Eurony. Nechat chvíli působit a šetřit.
https://www.fa­cebook.com/grou­ps/252467808205851/

EKSOT123

Pokud ty skvrny vznikly teď na jaře, tak nejspíš půjde o pyl. Ten po odmočení jde třeba normální kuchyňskou houbičkou, tou tvrdou stranou samozřejmě. Ale pokud nechceš, aby tam zůstaly nějaké zbytky, tak musíš každý flek podrbat individuálně. Nebo co radí Elkon a chlapi. Mušince by takto měly jít taky.