Avatar uživatele
Zlatý

Čím byste se nejraději pochlubili hypotetickému návštěvníku z minulosti?

Dejme tomu, že by byl i nejvzdělanější na úrovni před půl stoletím. A čím byste se moc nechlubili?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Půl století není tak dlouho.
Myslím, že hrdí můžeme být snad na nejdelší období bez válek
a na pokroky v medicíně.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

S podobnou myšlenkou si občas pohrávám když nemohu usnout. Myslím na svého strýce, který zemřel v roce 1966. Byl to vzdělaný člověk, myslitel a filosof. Bavím se pomyšlením jak by asi reagoval na fakt, že zaniklo SSSR, rozdělila se republika, Svobodná Evropa vysílá z Prahy, jsme v NATO a EU. Nechlubil bych se pravdou, že jsem prodal rodinné lesy, které jsem zdědil a kam on moc rád chodil na houby.


Avatar uživatele
Stříbrný

No tak tohle e Keplere FAKTICKY těžká otázka. Nechlubil bych se asi svojí ignorancí/zaslepeností/ - když jsem měl dávat bacha co se děje, tak jsem neodpustitelně podcenil a ignoroval situaci. Důsledek je, že situace je taková, jakou jí záme. (I když popravdě řečeno - sám bych to asi nevytrhl a je vůbec otázka, zda-li byla vůbec šance reálně něčemu zabránit, když vezmu v úvahu doslova kolosální síly, proti kerým bych šel - jenže mohl bych si říci - nemám na tom svůj podíl.) Byl jsem zkrátka naivní a lehkomyslný a ne jeden, nýbrž DVA tvrdé pády rovnou na držku mě "otevřely oči" [což samo o sobě je zahanbující, že jeden nestačil], tudíž tím bych se OPRAVDU nechlubil.

Na druhou stranu - kdyby to už prasklo, tak se můžu pochlubit tím, že jsem se z těch sra.ek dokázal i 2x vyhrabat a venkoncem mne to učinilo mnohem moudřejším. Znám lidi, kteří zahořkli, rezignovali a nikdy se nesebrali/nedali dohromady. A tak pořád tlačím svojí kárku dál a čůrám proti větru - nyní už ale mnohem pragmatičtěji! ;) :D :D


Avatar uživatele
Pokročilý

Ukázal bych mu jak SpaceX posílá rakety do vesmíru a pak s nima přistává na autonomní plovoucí plošině v oceánu,ukázal bych mu hlasové ovládání chytré domácnosti,3D tisk,virtuální realitu,hydroponické pěstování rostlin pod umělým osvětlením,nejnovější objevy jak ve vesmíru tak i v mikro světě jako třeba nanomateriály,je toho spousta co člověk za půl století vymyslel a vyrobil. Čím bych se moc nechlubil je všudypřítomná chemie,znečištění planety a ekonomika založená na dluhu,i když to jsou věci které mají počátek právě v minulém století a současná generace se to snaží všelijak řešit.


Avatar uživatele
Bronzový

On ten hypotetický návštěvník by mohl mít informace, o kterých si My zatím můžeme jen zdát. Tedy možná né o současném dění na Zemi, ale o tom, co přijde potom.


Avatar uživatele
Zlatý

Kdyby? Já, s ohledem na to, v jakým stavu máme svět, bych se mu JAKO ČLOVĚK ani moc nechlubil. Spíše bych se raději jen tiše styděl (i když dotyčnej by samozřejmě taky neměl ČISTÝ RUCE). Vše ostatní, co jsem dokázal, je v kontextu s pravděpodobným zánikem světa naprosto zanedbatelnou A HLAVNĚ NESMYSLNOU položkou. Taky by bylo vhodné jej upozornit (pokud by se někam vracel), že mimo jiné ve 21. století doslova TRPÍME výše zmiňovaným PRÁVĚ PROTO, že máme tendenci CHLUBIT SE výsledky našeho osobního snažení ZA KAŽDOU CENU, bez preventivních bádání jeho skutečných důsledků a že oni, v JEHO DOBĚ, se chovali ZROVNA TAK, tak ať si SVŮJ OBDIV strčí, však on už bude vědět kam!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

hapiky: nespletl ses? Otázka zněla na návštěvníka z minulosti!

Avatar uživatele
Bronzový

hapiky

Já jsem to pochopil tak, že ten dotyčný už jako umřel a teď se nějakým způsobem reinkarnoval i se svou pamětí.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Ivzez: já bych to poslední půlstoletí, jako že je bez válek, asi necharakterizoval. V dějinách lidstva neuplynula ani sekunda, kdy všude byl mír a nebylo násilí. Jistě, světová válka už snad nehrozí, ale jen za cenu opětného vyzbrojování na obou stranách. No, aspoň ta věda, včetně medicíny pokročila. To mi ovšem může být jedno.

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Já jsem měla na mysli světovou válku. Když si uvědomím, jaké zbraně máme k dispozici, napadá mne někdy, že je s podivem, že tu ještě lidstvo a život obecně je.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5584
Zlatý led 2974
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý annas 2519
Zlatý briketka10 2447
Zlatý Kepler 1850
Zlatý marci1 1826
Zlatý quentos 1707
Zlatý iceT 1585
Zlatý mosoj 1585

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.