autacek

Čím to bylo, že se portál Seznam.cz tak výrazně prosadil třeba nad Atlasem či Centrem?

Odpovědi
zjentek

Obliba emailu (nevím proč) a spolupráce s Rudým právem (Novinky)? Barva? Přehlednost? Ještě k tý barvě: cirka teprve 10 let z5 to byl v republice ještě samej komanč, nezapomínejme.

Nassin

Nepleteš se? Centrum.cz Atlas.cz Volny.cz je jeden portál a tak bych řekl, že je výrazně lepší.

ivzez

Podle mne kvalitou vyhledávání i vlastního obsahu, jako první z českých poskytovatelů e-mailu nabídl rozšíření kapacity schránky (byť za SMS v ceně ± 6 Kč) a v neposlední řadě tím, že přestože má v pravidlech zrušení neaktivních schránek, neaktivní schránky neruší (mám na Seznamu tři neaktivní sachránky z první poloviny 90. let.

Dochy

Seznam měl ve své době nejlepší vyhledávač. Ne jen katalog stránek jako konkurence. A povedlo se mu to pak marketingově spojit s dalšíma službama. Novinky přišli později a spojení s (Rudým) Právem ještě později.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

@Nassin → Ntlas.cz, Centrum.cz a Volny.cz byly původně samostatné portály, každý měl vlastní obsah, vlastní vyhledávání i vlastní e-mail. Takových existovalo v 90. letech více, z některých zůstaly dodnes funkční elektronické adresy, jiné zanikly úplně.

A ty tři zmíněné sice dnes patří jednomu majiteli, ale rozhraní schánek zůstalo stejné, jako bylo v době samostatných portálů.

ivzez

Oprava: Atlas.cz