Radek.Netik

Čím byla 1. světová válka jiná než války dřívější?

Nejlepší odpověď
quentos

nejen svým velkým územním rozsahem, počtem účastnících se vojáků a výsledným počtem obětí, ale též užitím daleko ničivějších zbraní a rovněž svým charakterem – tzv. zákopová, zatímco dříve se války povětšinou odehrávaly „na nože“ muže proti muži… poprvé byly užity např. nášlapné miny a taktéž poprvé se válčilo ve třech živlech – na zemi, ve vodě i ve vzduchu.

Další odpovědi
Gorouš

Dodal bych ještě, že byly poprvé použity tanky a plyn yperit. Válka, jak už zmiňoval quentos, byla zákopová, tedy obranná. Posunutí o pár metrů trvalo například i 3 dny. Jiná byla v tom, že v ní bral účast prakticky celý svět.

grifin

BYLA TO první(v historii) skutečná válka
Světová,masové nasazení armád(u VERDENU–
Ztráty na německé a francouzké straně-1 !!
milion lidských obětí-zákopová válka,masové
nasazení dělostřelectva a kulometů!
Atentát na následníka rakouského trůnu-
Ferdinanda d.Este,zažehl,tuto strašnou válku,
která je už historií, a LIDSTVO se NEPOUČILO!