Alesh

Čím byl způsoben problém se startováním auta?

Mám Fabii, 1,4 benzín, cca 7 let starou, pravidelně servisovanou, baterka cca 2 roky stará. Všechny problémy zavčas řešeny, zkrátka auto v cajku. Najeto má zhruba 105 tis. A teď co se mi stalo:
Auto zhruba týden a půl stálo, zkrátka nebylo za tu dobu nastartováno. Přijdu, otočím, motor tak jako poškytával, ale chytit to nechtělo. Takhle jsem to párkrát zkusil a furt totéž, startér točí, jakoby se některé válce nechtěly chytit. Pak to naskočilo a asi to běželo na tři válce. Pak se to rozběhlo, z výfuku totálně šedý dým, nechal jsem to blafat na volnoběh a po chvíli to bylo v pohodě. Pak už to startovalo normálně a to i dnes. Čím to bylo? Je to potřeba nějak řešit? Já si myslím, že je to benzínem. Sice nějak zvlášť nemrzne, ale neprobíhá v benzínu nějaké to odlučování vody nebo něco v tom smyslu? Jinak benzín jsem bral na Tank ONO, Beru vždy plnou nádrž, teď už je skoro vyjetá a za celou dobu jsem s tím aktuálním benzínem problém neměl až teď. Akorát, že to auto dýl stálo, jinak jezdí víckrát v týdnu.
Doplňuji:
Takže to vidíš spíš na svíčky, jo? No, zanedlouho jdu na servisní prohlídku, tak se s nimi o tom pobavím, něco mi říká, že mi je vymění. 😉
S tou zimou bych to až tolik neviděl spjatý, mráz žádný nebyl. Ale klidně bych věřil, že i nějaký ten vliv paliva tam bude, přeci jen ta benzínka není úplně nejkvalitnější i s ohledem na cenu. Tak uvidím, každopádně děkuji za rady, ocenil jsem. 😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud to nyní startuje normálně, neřeš to. Jedině zkontroluj zapalovací svíčky nebo je vyměň. Tohle voda v benzinu nedělá. Za svoji řidičskou praxi ( 750 000 km) jsem to zažil několikrát . Nikdy jsem to neřešil.
Doplňuji:
Dnes, když se do benzinů přidává ethanol vodu v malém množství ani nepoznáš a když, tak kondenzuje ve výfuku a kape z výfuku. Motor ale běží bez problémů.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Tohle bych neřešil, po týdnu a půl u auta, které stálo předpokládám v zimě…