Čím bude Kapitalismus nahrazen?

Vše co vzniklo zanikne a logicky musí zaniknout i Kapitalismus, jde o to co jej nahradí, v Kapitalismu je bohem kapitál a když starý bůh zemře musí na trůn nastoupit nový bůh kterého budou lidé uctívat a milovat. Podle mě starého boha nahradí nový bůh se jménem Informace a tak zde bude Informatismus, budeme uctívat a milovat informace a informace budou mít pro nás zázračnou hodnotu a budou nám velikou výhodou.

Nejlepší odpověď
annas

Evoluce nahradí Kapitalismus za Informatismus

Uspokojí vás tato odpověď, z níž jste čerpal?

http://gov.blog­.cz/1306/evolu­ce-nahradi-kapitalismus-za-informatismus

Další odpovědi
autacek

Co bude následovat ?

Název neznám, ale vypadá to na cenzuru a šmírování na každém kroku, zákazy, příkazy a omezování ve jménu obecného blaha, zajištění bezpečí a přežití lidského druhu. Čím dál víc se začnou do běžných lidských činností míchat počítače a vyhodnocovat co je a co není správné, preventivně se bude „vylévat dítě i s vaničou“.

anonym

Jaká tedy bude naše budoucnost? Zkušenost ukazuje, že ji bohužel není možné nalézt ve hvězdách, jak se domnívali mnozí naši předkové a jak doufají i někteří současní vědci. Kdyby tomu tak opravdu bylo, všechno by bylo o hodně snazší. O tom, že nadcházející svět bude světem globálním, není ovšem pochyb. Ostatně globalizace není nic nového pod sluncem. První a opravdu globální organizaci vybudoval už v 15. až 17. století Vatikán. Jeho vliv – jednoho z nejmenších států na světě – není možné podceňovat ani dnes. V 18. a 19. století se globalizace odehrávala na úrovni států. Britská říše byla tak veliká, že nad ní slunce nikdy nezapadalo a angličtina jako světový jazyk je dědictvím po tomto imperiu. Ve 20. století se globalizace odehrávala na úrovni korporací, nadnárodních koncernů, bank a velkých společností, které ovládly celý světový kapitál. Dnes digitální technologie umožnily globalizaci na úrovni drobných firem nebo samotných jednotlivců. Počítače, internet, mobilní telefony, iPhone, iPad, … tohle všechno je tím, co dává předpoklad k jiné organizaci světa. Je více než zřejmé, že právě tyto technologie sehrají při formování příštího uspořadání společnosti jednu ze zásadních rolí.

Zdroj: internet

zjentek

nahrazem bude novým cyklem vývoje ..a začne to pravděpodobně zase mikroorganismy, faunou a florou ,)

pl4toon

Nazvat současné uspořádání většiny světa kapitalismem není to pravé ořechové. Jde o demokracii s volným trhem. A nic lepšího a funkčnějšího zatím nebylo vmyšleno. Určitý reálný směr vývoje popsal autacek. Ale bude to stále ta naše demokracie, jen trochu směrem k policejnímu státu. Ale myslím, že si to lidé nedají líbit.

anonym

Nejhorším totalitním režimem, horším než vzájemný násobek všech dosavadních (proti němu to byly doby blaženosti). Začíná sjednocováním světa (napřed jednotná Evropa s jednotnou měnou, politikou, ekonomikou, náboženstvím, justicí, zvrácenou morálkou, … – pozdějí jednotný celý svět) a nátlakem na bezhotovostní transakce, spějícím ke konci peněz v hotovosti a následnému „značkování dvounohého dobytka“ – lidí čipem, který jednak nahradí mnohé platební a identifikační prostředky, ale také umožní sledování lidí a jejich ovládání. Pronásledování a likvidace nepohodlných lidí, odporujících režimu.

ladaadal

Jakoupak zázračnou hodnotu, informace byly hodnotné od vzniku civilizace, takže žádná novinka ani zázrak. A že by informace vyloženě nahradili peníze, tomu nevěřím, to bychom se vrátili k prvobytně pospolné společnosti a výměnnému obchodu. To tady dřív bude pravý komunismus, než tohle. Ovšem i ten je pouhou ideou, jak už zjistili kdysi dávno v SSSR. Zkušební dvouměsíc nedopadl ani za mák dobře.
Ovšem je možné, že spadneme tak hluboko, že se zhroutí veškerá zřízení a zavládne totální chaos a anarchie jako ve sci-fi filmech.

rigormortis

Ohledně vaší otázky…vše co vzniklo zanikne- to je pravda, ale berme to větším měřítku…např život…kdy zanikne? zanikne vůbec? Bohužel to není logický předpoklad, proto ani kapitalismus nemusí zaniknout, jakožto některé neměnící se veličiny (čas, prostor, energie).
Asi vás zklamu, ale zkuste platit v obchodě tím, co vyrábíte v práci…nemožné v dnešním světě. Měna je potřebná, je to jakýsy mediátor mezi prací vlastní a potřebou něčí práce. Kapitalismus je to, že dáte za ze své práce něco, co někdo jiný chce dát…je to složité, zatím to funguje…

fcoop

Tak Guru se nám vrátil. Kde jsi byl,chlape? Kde jsi rozséval svá moudra?
Máš sofistikovanou metodu:
Vždy se začne tvrzením,čím větší .............­.......,tím líp,pak si z toho vytvoříš závěry,sám si odpovíš......­...........dost mi to připomíná pana Víta Bártu.
To je také chladně a logicky uvažující --------------no dobře-------člověk.