Avatar uživatele

Čím bude Kapitalismus nahrazen?

Vše co vzniklo zanikne a logicky musí zaniknout i Kapitalismus, jde o to co jej nahradí, v Kapitalismu je bohem kapitál a když starý bůh zemře musí na trůn nastoupit nový bůh kterého budou lidé uctívat a milovat. Podle mě starého boha nahradí nový bůh se jménem Informace a tak zde bude Informatismus, budeme uctívat a milovat informace a informace budou mít pro nás zázračnou hodnotu a budou nám velikou výhodou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Evoluce nahradí Kapitalismus za Informatismus

Uspokojí vás tato odpověď, z níž jste čerpal?

http://gov.blog.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Co bude následovat ?

Název neznám, ale vypadá to na cenzuru a šmírování na každém kroku, zákazy, příkazy a omezování ve jménu obecného blaha, zajištění bezpečí a přežití lidského druhu. Čím dál víc se začnou do běžných lidských činností míchat počítače a vyhodnocovat co je a co není správné, preventivně se bude "vylévat dítě i s vaničou".


Avatar uživatele

Jaká tedy bude naše budoucnost? Zkušenost ukazuje, že ji bohužel není možné nalézt ve hvězdách, jak se domnívali mnozí naši předkové a jak doufají i někteří současní vědci. Kdyby tomu tak opravdu bylo, všechno by bylo o hodně snazší. O tom, že nadcházející svět bude světem globálním, není ovšem pochyb. Ostatně globalizace není nic nového pod sluncem. První a opravdu globální organizaci vybudoval už v 15. až 17. století Vatikán. Jeho vliv – jednoho z nejmenších států na světě – není možné podceňovat ani dnes. V 18. a 19. století se globalizace odehrávala na úrovni států. Britská říše byla tak veliká, že nad ní slunce nikdy nezapadalo a angličtina jako světový jazyk je dědictvím po tomto imperiu. Ve 20. století se globalizace odehrávala na úrovni korporací, nadnárodních koncernů, bank a velkých společností, které ovládly celý světový kapitál. Dnes digitální technologie umožnily globalizaci na úrovni drobných firem nebo samotných jednotlivců. Počítače, internet, mobilní telefony, iPhone, iPad, .... tohle všechno je tím, co dává předpoklad k jiné organizaci světa. Je více než zřejmé, že právě tyto technologie sehrají při formování příštího uspořadání společnosti jednu ze zásadních rolí.

Zdroj: internet


Avatar uživatele
Zlatý

nahrazem bude novým cyklem vývoje ..a začne to pravděpodobně zase mikroorganismy, faunou a florou ,)


Avatar uživatele
Bronzový

Nazvat současné uspořádání většiny světa kapitalismem není to pravé ořechové. Jde o demokracii s volným trhem. A nic lepšího a funkčnějšího zatím nebylo vmyšleno. Určitý reálný směr vývoje popsal autacek. Ale bude to stále ta naše demokracie, jen trochu směrem k policejnímu státu. Ale myslím, že si to lidé nedají líbit.


Avatar uživatele

Nejhorším totalitním režimem, horším než vzájemný násobek všech dosavadních (proti němu to byly doby blaženosti). Začíná sjednocováním světa (napřed jednotná Evropa s jednotnou měnou, politikou, ekonomikou, náboženstvím, justicí, zvrácenou morálkou, ... - pozdějí jednotný celý svět) a nátlakem na bezhotovostní transakce, spějícím ke konci peněz v hotovosti a následnému "značkování dvounohého dobytka" - lidí čipem, který jednak nahradí mnohé platební a identifikační prostředky, ale také umožní sledování lidí a jejich ovládání. Pronásledování a likvidace nepohodlných lidí, odporujících režimu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jakoupak zázračnou hodnotu, informace byly hodnotné od vzniku civilizace, takže žádná novinka ani zázrak. A že by informace vyloženě nahradili peníze, tomu nevěřím, to bychom se vrátili k prvobytně pospolné společnosti a výměnnému obchodu. To tady dřív bude pravý komunismus, než tohle. Ovšem i ten je pouhou ideou, jak už zjistili kdysi dávno v SSSR. Zkušební dvouměsíc nedopadl ani za mák dobře.
Ovšem je možné, že spadneme tak hluboko, že se zhroutí veškerá zřízení a zavládne totální chaos a anarchie jako ve sci-fi filmech.


Avatar uživatele
Bronzový

Ohledně vaší otázky...vše co vzniklo zanikne- to je pravda, ale berme to větším měřítku...např život...kdy zanikne? zanikne vůbec? Bohužel to není logický předpoklad, proto ani kapitalismus nemusí zaniknout, jakožto některé neměnící se veličiny (čas, prostor, energie).
Asi vás zklamu, ale zkuste platit v obchodě tím, co vyrábíte v práci...nemožné v dnešním světě. Měna je potřebná, je to jakýsy mediátor mezi prací vlastní a potřebou něčí práce. Kapitalismus je to, že dáte za ze své práce něco, co někdo jiný chce dát...je to složité, zatím to funguje...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

fcoop

Tak Guru se nám vrátil. Kde jsi byl,chlape? Kde jsi rozséval svá moudra?
Máš sofistikovanou metodu:
Vždy se začne tvrzením,čím větší ....................,tím líp,pak si z toho vytvoříš závěry,sám si odpovíš.................dost mi to připomíná pana Víta Bártu.
To je také chladně a logicky uvažující --------------no dobře-------člověk.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 839
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 298
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.