dmatejek777

Čím a jak bude putovat dopis do USA z ČR?

Odpovědi
led

Najrýchlejšie ide „Letecká pošta“
Pri obyčajných sa používa lodný kontajner.
z dediny- autom, autobusom do obvodného zberného miesta – preloží sa na vlak do Prahy na rozdelovňu pošty, odtiaľ na rozdelovňu medzinárodnej pošty – vlakom do rozdelovne pošty v prístave, kde sa naloží na loď do USA do rozdelovne pošty z Európy a tam ďalej cestuje podobným spôsobom.
Z toho vidíte, že dopis, kým sa dostane od odosielateľa k adresátovi, prejde mnohými „rukami“, preto v uvodzovkách, pretože na mnohých miestach sa rozdeľuje automaticky strojmi podľa správne a ´strojom čitateľne´ napísaného PSČ..

honza19hk

po pevnině autem nebo vlakem,přes louži letecky či lodí v lodním kontejneru

Reezo

A to se stačí pouze zamyslet, jaké druhy dopravy lidstvo má k dispozici. Jelikož se to už nějakou dobu nezměnilo, tak je to furt stejné.