Avatar uživatele
anonym

Čím a jak brousíte nože ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, bolak, gecco před 3301 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Mám tohle – http://www.stav­baeu.cz/fiskars-functional-form-ostric-roll-sharp-857000-1791?gclid=COGlp-Kv8MQCFYHKtAo­dAjYA8g – broušení je pro běžné nože naprosto dostatečné a rychlé…
😉
Pokud chci jemnější ostří, brousim ´kameny´ pod vodou – ale je to drbačka…
Doplňuji:
Mapel → schválně se na ten Fiskars někde koukni – není to ten ´klasický´ ostřič, který ocelovými kotoučky orve ostří do pilovata – je tam dvojitý karborundový kotouček pod úhlem – brousí, neškube…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Na kamenném brousku nebo keramické ocílce a přetahuji na klasické ocílce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Na jemném, velkém , ručním kotouči, potom na ještě jemnějším kamínku a nakonec přetáhnu ocílkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jsem ze staré školy, a po dědovy zbylo několik takovýchto brousků… Brousek na kopytní nože dělený 2 zrnitosti 200 mm…
tak od svého mládí brousím nože na těchto brouscích.Vím, že je to pracnější, ale za ta léta jsem si zvykl a nevadí mi to.
Ono stačí jednou za rok nůž na brousku nabrousit a pak už jen obtahovat ocílkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Diamantový brousek na nože a ocílkou doladit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mám už dlouho takový obyčejný brousek-ostřič nožů a jsem s ním spokojená : 🙂
http://brousky-na-noze.heureka.cz/os­tric-brousek-nozu-plus-brusna-ploska/?cs=elek­tromarket-cz&gclid=CJ6P­jpjC8MQCFfQZtA­odU0kALA

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Brousím v dílně na jemném brusném kotouči jednou do roka a pak ocílkou během roku. Ty prodávané ostřiče akorát trhají ostří a je hrůza s takto naostřeným nožem krájet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

na brúske

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Tuhle měli akci v Lidlu: el.brousek SilverCrest, nože nůžky šroubováky…no nekoupil bo neměl 169 Kč tudíž nemohu posoudit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

pouze ocílkou…ostrost zkouším na ruce na chlupech…nemusí brát všechny chlupy ale když tam už začnu nějaké vidět, tak to je ok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Objednal jsem si s číny otakar brousek. I s dopravou to stálo asi 10 korun. Ty číňani tam snad makaj za hrst rýže :)) Díky Si Ťin-pingu, na tučňáka si to dotáh fakt daleko…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajolka

No, já jsem to doma zkoušela, ale jako kvalita brusu šílená… :D Jak to řešíte, když se vám to doma nedaří?

Avatar uživatele
anonym

pro barbakan
Na otázku jsem nemohl privátně odpovědět, protože máš zablokován profil.
Takže odpovídám zde.
Paznehtář nebyl, ale pracoval v Carborundum (kde se všechny typy brousků vyráběly) v Benátkách nad Jizerou a několik těchto brousků si přinesl z fabriky domů.Takže moji rodiče to po něm zdědili a protože i otec nepořídil všechny brousky opotřebovat, tak jsem já jich několik dostal (teda ne jen tyto, ale i normální na broušení kos).

před 3301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Lahny, díky za odpověď. Já myslel…

před 3301 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek