joeyk

Cigaretový kouř – proč jde za jízdy ven z auta?

jakto ze si najde vzdy cesticku k okynku?
Doplňuji:
podtlak spise venku ne? a uvnitr pretlak pac se kolem auta molekuly pohybuji a v aute se snazi dostat pryc, protoze je okolni molekuly kolem auta jiz nebzdi, nene tam rovnost tlaku

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž cirkulace a proudění vzduchu funguje více právě za jízdy.

Další odpovědi
Nozdrolomo

aerodynamika – kolem karoserie auta obtéká vzduch který auto jízdou rozráží. No a ten sebou strhává (vysává) ten který je uvnitř.

fcoop

Za jízdy! při otevř. okénku vzniká v autě malý podtlak.Malý,ale náš.Tak proto.

Podtlak venku? Tlak venku je snad konstanta.
Myslíš přetlak uvnitř,že?
Z čeho by vzniknul?
Je to vlastně příbuzné principu – proč létají letadla. Na náběžné hraně křídel vzniká díky jejich profilu a rychlosti podtlak,éro je nasáváno a letí.