Avatar uživatele
reika

Čí je to „hnízdo“?

Dnes jsem objevila pod střechou pergoly toto „hnízdo“. Nevíte, čí to je? Žádný hmyz, včely, vosy, sršni okolo nelítali. Které potvory mi udělaly ve stropě takovou díru? Děkuji za odpovědi.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, aliendrone před 1798 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

nejspíš vosí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Buď vosy (to mi přijde pravděpodobnější) nebo sršně. Takhle to nerozpoznám, ale včely to nebudou, nevypadá to jako vosk, práve naopak, typická papírová „plástev“. Vosy i sršně jsou známé tím, že si s oblibou vykousávají na příhodných místech hnízda, nestaví vždy zavěšené „bambule“.

Navíc je u nich běžné, že hnízda jsou sezónní, neužívají stejné hnízdo i následující rok – tohle prostě už má svoje za sebou a havěť bude prudit někde jinde. (třeba o kus vedle) ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
isteron

Vyzerá to na sršne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

To vypadá na voskový plást nějakých divokých včel, kterých je více druhů.https://cs­.wikipedia.or­g/wiki/V%C4%8De­la Žádný jiný druh včelovitých to neumí. Ani sršni, vosy nebo čmeláci. Sršni a vosy mívají zavěšená hnízda z přežvýkané „papíroviny“ případně v zemních děrách a jiných dutinách. Čmelák převážně v zemi. Když už včelky nelítají kolem, asi se odstěhovaly na lepší a je to opuštěné.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada