agentpv

Chytne mobil bez LTE aspoň ten pomalý Internet a je pomalých wifi hodně?

Nejlepší odpověď
autacek

Mobil chytne takovou síť, se kterou je schopen komunikovat a v dané lokalitě má příslušně silný signál. Konkrétní možnosti připojení najdeš v dokumentaci od příslušného modelu telefonu.

Pomalých wifi je hodně, ve městech víc, na venkově méně.

Další odpovědi
Dochy

Mám pocit že z neznalosti pojmů k sobě motáš nevhodné pojmy. LTE nemá nic společného s wifi.LTE je datová síť pro mobilní připojení, wifi je bezdrátový ethernet. Mobil pokud podporuje data a na LTE, může využíva pomalejší připojení… GSM – GPRS (2G) – EDGE/HSPDA (3G) – LTE (4G)

WiFi jde mimo tuto řadu, nejedná se o připojení primárně pro mobily, ale pro počítače

Radius

Volných sítí WIFI moc ve městech není, ty na 2.4 GHz jsou v některých restauracích, hotelech, v nemocnicích a nebo na autobusových zastávkách (ale na zastávkách s omezením na asi 30 minut). Na 5 GHz jich je ještě méně.

anonym

K druhé části tvé otázky doplním mapu volně dostupných wifi hotspotů ke kterým se můžeš připojit. Rozhodně není pravdou že wifi jsou pomalé, mohou být klidně i rychlejší než LTE připojení … https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.epicqueststu­dios.wific&hl=cs … mapa se instaluje do mobilního telefonu jako aplikace, automaticky pak upozorňuje na nejbližší možnosti wifi připojení zdarma.