Chytla by se tato kniha v dnešní době?

Chystám se vydat knihu, ale polemizuji nad tím. Původně jsem vytvořil hru, pak mě napadla kniha.. Otázkou je, má to smysl vydávat v dnešní době knihu, když už to není jako dříve. Lidi čtou a i nečtou..

Foto knihy: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-xfl1/v/t1.0-9/12509606_17­33482550214863_624709965­2725806735_n.jpg?oh=1c90­a5fab4400765e835281bb690­911e&oe=573734A5

Jakási upoutávka: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZT3sZ9NOW­sE

Příběh: Ve fascinujícím vesmíru se odehrává epický příběh miliardáře Jacka Bracka, který se rozhodl zrealizovat první plavbu napříč vesmírem. Přestavuje veřejnosti svou novou kosmickou loď Titan, která chrlí luxusním apartmá a vybavením. Je to natolik lákavé, že se zájemci perou o letenky. Luke a jeho parta vyhrají letenky v pokeru a stanou se tak svědky a účastníky největšího vesmírného dobrodružství a také vesmírné katastrofy, kterou kdy lidstvo zažilo. Směr vesmírné trasy je zamířen daleko za Sluneční soustavou, kde nedaleko dojde k první havárii.

Porouchá se systém umělé inteligence Dimetria a roboti na palubě se přeprogramují a začnou vraždit posádku. Loď Titan se přibližuje k Černé díře, kde není jen tak cesty zpět. Poprvé v historii se do Vesmíru může podívat opravdu každý, kdo si stihl zakoupit letenku. Otázkou je, je to letenka i zpáteční a nebo pouze jednosměrná?

Kepler: Já se žádným kopírování nezaobírám, ten děj jsem si vymyslel v celku sám. Nemám rád scifi,k de jsou samí vetřelci, ufoni.. je to ohraný. Tohle má jiný děj a myslím si, že je to i originální. Napiš mi nějaké dílo, kde se to tomu podobá. neznám nic, že by se to tomu podobalo.. aby to bylo ve vesmíru, nebyli tam ufoni apd. a jak tu někdo naznačil, dá se říci, že to připomíná ten Titanik. Co se týče vzdělaný, o tom budu ticho. Je to o talentu a gramatice a taky o znalostech, které si myslím, že mám .. hlavně teda narážím na gramatiku a znalosti snad taky.

Nejlepší odpověď
leader

Přijde mi to jako parodie na Titanik:-D Ale proč ne,dobří umělci se inspirují,nejlepší kopírují. KDyž to nezkusíš ,nidky se nedozvíš jestli to vyjde :)

Další odpovědi
UltraFan

Někomu se kniha líbit bude, někomu ne… nikdy se netrefíš do chuti všem 🙂

Každopádně proč to nezkusit 😉

Pokud je to tvůj sen, tak si za tím jdi a knihu vydej ! 🙂

Já ti upřímné přeji hodně štěstí 🙂

Šidlo

o.k. od niekoho kto je podobná veková kategória a sci-fi žerie od 4 rokov:

  1. počítač vraždí ľudí.....to tu už 100 krát bolo – ibažeby to robili z nejakého originálneho dôvodu
  2. máte ten luxus riadne opísaný? ste taký estét alebo z naozaj bohatej rodiny?
  3. Luke ste vy, že? a jeho parta vaši priatelia? to je asi najväčší problém

ono písať sci-fi je utrpenie aj pre majstrov, nieto ešte pre začiatočníkov­.....od vynálezu kamery sa tvorcovia predbiehajú v trikoch…a to bol prielom 19. a 20. storočia…väčši­na originálnych zápletiek už bola vymyslená Vernem, Shellyovou, Wellsom a Asimovom…a tie sa filmujú už 80 rokov

inak, knihu, ak je dobrá, má zmysle ponúknuť vydavateľom vždy.....aspoň to skúsiť

Mc Merkurion

… mně teda určitě ne … mám rád sci-fi, ale todle se mi zdá přeplácaný …

Kepler

Sci-fi by neměl psát člověk nevzdělaný, jinak je to jenom -fi. Děj je okopírovaný z jiných béčkových děl, či filmů. Radši se o vydání ani nepokoušej. Mám sci-fi rád.

kapka

Proč ne? Bude to trhák, až se tam dopíší scény s Jackem a Rose. Nezapomeňte, ON musí na konci umřít a pomalu se vzdalovat do hlubin vesmíru. :D :D

led

O tejto konkrétnej knihe možno ťažko usudzovať podľa videa, v ktorom sa neukáže nič z knihy. Ak pozriem na syllabus v otázke, zdá sa mi to ako ošahané stránky paperbacku z čias mojho detstva, kúpeného v novinovom stánku. Ale obal môže klamať, dôležitý je samotný obsah, štylizácia, spád a rytmus deja, ktorý musí chytiť čitateľa hneď pri úvodných slovách. Priebeh, ktorý v popise nevidím, by mal gradovať, miestami dožičiť oddych na vypitie kvapky čaju, slovom mal by byť pútavý až do konca. V popise vidím akoby opakovanie Titaniku, nie loď, ale kozmická loď, kde ľadovec predstavujú roboti.
Neberte to ako kritiku nad prázdnym tanierom pre večerou, ale samotný popis (v otázke, ani video, ma akosi neupútali.
Každý spisovateľ, hlavne začínajúci, trnie otázkou, či ho budú čítať.
Poradím vám pár bodov:

  • ujasnite si tému a štylizáciu, veľkosť knihy (množstvo strán)
  • vyberte si cieľovú skupinu čitateľov, napríklad podľa veku, znalostí, spoločnosti
  • dajte prečítať ukážky niekoľkým čitateľom, podľa možnosti takým, ktorí naozaj dajú aj pripomienky, nielen, je to dobré, je to zlé. Ale treba povedať v čom je to dobré a v čom zlé.
  • nebojte sa prerábať, ak to text potrebuje, aj podľa pripomienok prvých „testovacích“ čitateľov.

Dobrá kniha nedovolí čitateľovi ju odložiť, kým nedočíta poslednú bodku. Nieked je lepšia útla knižočka, než kniha ktorú ledva udvihnete.
Tak, teraz ma budete nenávidieť za tieto slová… Ale nevzdávajte sa, ak nevýjde prvý pokus, zopakujte ho.
na zamyslenie:
„Ten kto bojuje, môže prehrať. Kto nebojuje, už prehral“ – Peter Takáč
„Pamätaj, že niekedy je nedosiahnutie toho, čo chceš, úžasný zásah šťastia“ – Dalajláma
V úryvku,
ktorý vkladám do diskusie nájdete odpoveď aj na vašu otázku, nie nehľadajte tento text na internete, nenájdete ho…

BANAN93

:) trochu mi to připomíná tohle pokud si viděl ? https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Kng_YcBxR6Y

která chrlí luxusním apartmá a vybavením – spíš oplývá

Jinak pokud tě to baví – tak to udělej !!!!!!!!!

ivzez

Kepler má pravdu: Psát by měl ten, kdo psát umí,
kdo nemá zásadní nedostaky v jazyce, jímž píše,
a kdo je schopen vymyslet vlastní nosný příběh.

Různých parafrází Titanicu existují mraky…

led

úryvok s odpoveďou od Čarodejky u Veľkej rieky pre pochybujúceho autora:
"…Náhodou mám dobrú náladu, ale pochvaľujem si v mrazivej pochmúrnosti. Je to prekvapujúce, ale niekedy mám pocit aj napriek tomu, že je mi dobre. Sklon byť sám, zahľadený do svojej práce. Prosto, jeden svet mi nestačí. Som vďačný tvojej Múze, že môžem tvoriť.

  • Básnik, čo tvoriš, ak smieš, povedz mi.

Som rada, že aj za pochmúrnej surovo mraznúcej noci, obdivuješ Múzy kop. Verše, tep pre lásku, verše, čo do ticha mrazivého znejú, spievajú cit asrdca tvojho. Odháňajú žiaľ a smútok. Vďačná som tvojmu citu, tvojim myšlienkám.
… bojím sa ťa, zajatia a trýznenia…

  • Nie. Buď voľný, ako ten vták do noci spievajúci, ten vietor ticho dujúci svoju pieseň, svoju Ódu na radosť, nie žiaľ. Aj keď trpíš, viem, že myseľ tvoja je slobodná, radostná, zlú veštbu zaháňajúca.

Radosť mám, s tebou ju zaspievam, cez rieku, lesy, háje. Čiernu noc zaženieme, nový krásny deň uvítame.
… moje verše spútané čarami tvojimi… ľudia hovoria o tebe, že si Čarodejka…

  • Nie, nespútam ťa mojimi čarami tejto krásnej noci.

Ak však chceš, uvrhnem ťa v rabstvo vidín, snívania, trápiť dušu tvoju hrôzou a desom príbehov a myšlienok, čo tu písať budem
Potom ráno, keď kohút zakikiríka svoje uvítanie Slnku, pustím ťa na slobodu, za tvojou malou dcéruškou, aby si ju pozdravil krásnym ránom od Čarodejky od Veľkej rieky.
…krásne ránko prajem ti po Divotvornej noci tajomnej…

  • Ty si spal?

Za Divotvornej noci tajomnej? Prežívať čary tajomstiev si mal.
Človek opúšťa tento svet a vznáša sa v diaľ. Prechádza sa v komnatách detstva, mladosti, stretáva sa s Kráľovnou Fantázie, svojimi priateľmi z príbehov.
Započúvaš sa do melódie duše a svojich vidín. Svoje túžby vidíš zhmotnené, cítiš ich telá, vôňu i pach. Potíš sa úzkosťou aj radosťou. Človek opúšťa tento svet a vznáša sa v diaľ. Prechádza sa v komnatách detstva, mladosti, stretáva sa s Kráľovnou Fantázie, svojimi priateľmi z príbehov.
Započúvaš sa do melódie duše a svojich vidín. Svoje túžby vidíš zhmotnené, cítiš ich telá, vôňu i pach. Potíš sa úzkosťou aj radosťou.
Vidím zrodenie mojich detí, ich detské radosti, prvé lásky… Nový život… Aj v smrti som znovuzrodená, uvoľnená. Myseľ čistá, bez bremena.
…vizuálna metafora…

  • To si povedal krásne, neukazuj všetko, len náznak, daj človeku priestor na jeho vlastný názor, jeho fantáziu, jeho videnie. Ale podaj to tak, ako ty chceš, aby videl. Keď máš potrebu písať, píš, píš a ešte píš.

Raz všetko na pregamen vložím, nech po nás poznajú, prečo a ako sme žili…“
poznámka – podľa nezreteľných poznámok, Čarodejka žila viac životov, jej príbeh je starší než toto písmo, zjavne ide o kópiu pôvodného listu, alebo písala to sama Čarodejka v jej ďalšom živote?"

led

ospravedlňujem sa za zopakovanie jedného odstavca (Človek opúšťa tento svet a vznáša sa v diaľ… …Potíš sa úzkosťou aj radosťou.), tak to dopadne keď sa píše do malého okienka.
„Keď máš potrebu písať, píš, píš a ešte píš.“