JájsemRaibek

Chystáte se dnes nebo byli jste na lampionovém průvodu?

Koná se dnes u vás ve městě, na vsi lampionový průvod?
Chystáte se s dětmi a lampiony do průvodu nebo jste se již vrátili?
Proč tento příjemně strávený večer tak nějak přešel v zapomnění?

Nejlepší odpověď
johana 56

U nás dnes průvod prošel celým městečkem, jako každý rok.
Dětem zářila očka radostí nad tím, že mohou nést blikající světýlka. Rodiče je k účasti jistě nenutili a neříkali, proč se akce koná.
Každý režim něco zakazuje, přikazuje nebo ubírá, přidává a přesouvá významné dny…

  • – – – – – – – – – – – –

Lampionový průvod byl dřív, než vystřelila děla z Aurory, proč jej nebrat jako tradici, bez ohledu na datum?

„Z historie obce Doubrava u Karviné se dovídáme, že v předvečer 3. října 1903 prošel z Orlové do Doubravy lampiónový průvod a večer sehráli divadelní ochotníci orlovského sokola Tylovu hru "Paní Marjánka, matka pluku“ na oslavu otevření Národního domu."
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/lampiono­vy-pruvod-oziva-tradice-komunistu-zbavena/r~i:ar­ticle:514291/

Další odpovědi
Drap

Nepůjdu, ani se nekoná

Kepler

Proboha, to ještě existuje? Asi si děláš kozy 🙂 Naposledy jsem se zúčastnil jako dítě někdy na začátku 60. let a moc se mi ty barevné svítící lampióny líbily. Vůbec jsem ale netušil, že to mělo symbolizovat nějakou VŘSR, pochodně revoluce.

Arne1

Samozřejmě byl, jenom díky tomu že jsem na to pozapomněl tak jsem nestačil sehnat lampion. Akorát účast byla letos trochu menší na kvantitu ale větši na kvalitu díky delegaci z Tišnovska. A nebyla možnost si opatřit bony 🙂

Zdroj: https://coord­.info/GC7DGM4