mbth

chybějící výplata

Manželka nedostala výplatu firma byla zrušena tel. neexistují poradte co dělat
Doplňuji:
jenže poštu nikdo nepřebýrá ani na datové schránce

Odpovědi
autacek

Opakovaně písemně vyzvat, následně se obrátit na právníka, ať vám pomůže zpracovat a podat žalobu.

Hakunamatata

Hlavně je nezapomeňte vyzvat hlavně doporučeně a schovat si lístečky z pošty, ideálně do vlastních rukou. A pokud firma neexistuje, tak ideálně toho člověka, který je na pracovní smlouvě.

Pepa88

Vyrazit na úřady (teď nevím zda pracák či sociálka), tam můžou vyplatit část mzdy s tím, že ji dále budou vymáhat po dlužníkovi – samozřejmě se předpokládá podepsaná pracovní smlouva…

ivzez

Zkuste se obrátit na úřad práce,
ten v některých případech může vyplatit dlužnou mzdu.

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/insolven­ce