jirinka001

Chyba při stahování aplikace – v externím úložišti není dostatek místa! Co?

Ahoj, chci si stáhnout z Google Play do tabletu appku, která má blbé 3 mb, a mně to tam píše, že v externím úložišti není dost místa. To platí i pro jiné aplikace a hry. Přitom mám volných 346 mb! Na sd kartu mi aplikace přesouvat nejdou, ale v tabletu mám vnitřní paměť 6 mb. (346 volných). Všechny nepotřebné appky jsem vymazala, tablet vypla, zapla, nic. Nevíte si s tím někdo rady??

Odpovědi
cochee

Dokud si budeš plést mili- s mega- a giga- a bity s bajty, tak ti nikdo moc neporadí. V tabletu máš vnitřní paměť 6 čeho, když je 346 (čeho) volných?
Pro tvou informaci:
mb – milibit, tisícina bitu = nesmysl
b – bit – jednotka informace, jednička nebo nula, nepoužívá se pro vyjádření kapacity
B – byte, počeštěně bajt (tak se to v angličtině čte) – skupina bitů, nejčastěji osmi, základní jednotka pro vyjádření např. kapacity paměti
předpona k nebo K – kilo – cca tisícinásobek základu, např. KB – kilobyte = 1024 byte
předpona m – mili – tisícina základu, ve výpočetní technice se nepoužívá
předpona M – mega – cca milionnásobek základu, např. MB – megabyte = 1048576 byte nebo taky 1024 KB
předpona G – giga – cca miliardnásobek základu, GB – gigabyte = 1024 MB. Dnes nejčastější vyjádření velikosti kapacity nějaké paměti, například RAM paměti, Flash disku nebo pevného disku (HDD).

V tabletu jsou dvě vnitřní paměti, stejně jako u notebooku nebo PC. A bohužel tím, že se ve zdrojích neklade přílišný důraz na jejich rozlišení, tak si je běžní uživatelé zaměňují. Jedna paměť je jako u notebooku RAM, může mít velikost například 0,5; 1; 2 GB. Slouží k výpočtům procesoru a k běhu programů atd. Druhá paměť je jako u notebooku harddisk, ale je to ve skutečnosti velká fleška, zabudovaná natvrdo uvnitř (nedá se vymontovat). Mívá hodnotu např. 16 nebo 32 GB. Slouží k uložení dat, se kterými se zrovna nyní nepracuje – nainstalované (ale neaktivní) appky, fotky, filmy. Je-li tato paměť nedostatečná, dá se „nastavit“ pomocí paměťové karty, bohužel v Androidu jsou ty paměti oddělené, nedá se s nimi pracovat jako s jedním celkem. Použití paměťové karty se často označuje jako externí (vnější) úložiště. Na rozdíl od předešlé zabudované paměti, která tvoří interní (vnitřní) úložiště. Velikost paměťových karet se dnes pohybuje okolo 16 GB, tablet většinou podporuje max. velikost 32 GB (jsou i objemnější karty).
Takže pro tebe: Kolik má ta appka a kam ji tablet hodlá uložit (vnitřní/vnější – kolik je tam volného místa)? Odkud jsi mazala appky – z vnitřní/vnější? Mazala = smazala jsi staženou app anebo již nainstalovanou, což je rozdíl?