Aquamen

Proč mi to pořád hlásí chybu 403 Forbidden na webu?

Už delší dobu se nemůžu přihlásit na web s pořád mi to háže jednu tu stejnou chybu za sebou. Je to konkrétně tento web: https://ems.fcnan­tes.com/login-page?url=%2F. Prosím o veškeré rady. Děkuji předem…

Odpovědi
Alesh

🙂 že uhodnu, která je to stránka? 🙂
No, před chvílí jsem googlil a jen mi to potvrzuje moji domněnku, že je někdo hacknul. Oficiální vyjádření vlastníků serveru zatím nikde není, takže si musíme počkat. Prostě chyba není u tebe, ale na serveru, takže s tím stejně nemůžeme nic dělat, nezbývá než čekat.

anonym

Jako programátor jen odpovím, že 403 je prostě odmítnutí stránky. Chyba bývá půl na půl mezi klientem a serverem. Je to odmítnutá MAC, odmítnuté připojení do DB, odmítnutá brána, odmítnutý packet, odmítnuté VPN, odmítnutý routing, … Nejlepší je prověřit aktivitu antiviru, VPN, DNS, brány, portu, routeru, poskytovatele internetu, … A pak prověřit zprostředkovatele, poskytovatele domény, nařízenou doménu, jejich security protokol, firewall, … A pak samozřejmě kontaktovat vlastníka serveru. Možnosti jsou nekonečné. 403 zahrnuje obrovskou škálu chyb a způsobit to může jakýkoli nový program, nebo třeba jen špatné internetové spojení. 403 může znamenat odmítnutí jednotlivce stejně, jako odmítnutí serveru.

Aquamen

Alesh: Kde jsi to našel?

Alesh

https://pc-help.cnews.cz/vi­ewtopic.php?f=3&t=2­16631

anonym

Hacknul – co to podle vás znamená? Tohle je příšerný trend – nějací chudáčci, nejčastěji zpravodajství, chtějí znít strašně cool, takže všechno je hacking! Zadám špatné heslo – hacking. Ooo … DNS nepadají, firewall neodmítá klienty z blacklistu, antivirus neexistuje, packety nezanikají, stránky nemají certifikáty a protokoly, … Jestli nechcete být pro smích, prosím – konečně už někdo zaražte ten „hacking“. To, že obejdete heslo wifi není ani zdaleka „hacknutí“.

anonym

Po 20 letech jako programátor mohu jen říci, že nic směšnějšího jsem nečetl.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/HTTP_403

403 != hacknuli nás – ani omylem

403 bývá nejčastěji způsobeno výpadkem, oslabením, nebo přesměrováním DNS. Dále stránky aktivně odmítají přístupy s nestabilním spojením a tedy často bývá chyba na straně přistupitele. 403 zahrnuje veškeré chyby přístupu, od špatné VPN, proxy až po nedostupnost packetové domény, podepisujícího, nadřézené brány, firewall, … Někdy žasnu, jakou blbost tu lidé vyplodí.

Alesh

Konkrétně na stránku https://ems.fcnan­tes.com/, která pak reaguje tak, jak reaguje, to je věc jiná. Jaký důvod by v případě jakékoli nefunkčnosti nasměrovávali provozovatelé cztorrent právě na zmiňovanou doménu?
čili nejdřív si téma pořádně prověř, než vypustíš taková moudra o blbostech, protože zatím je tu píšeš ty.

Alesh

Jo, a proč to je přesměrovaný na úplně jinou doménu?

anonym

Protože hlavní doména tuto subdoménu blokla. Buď porušili pravidla, nevím – ale hlavní doména normálně jede, takže útok by ji těžko vynechal. Hlavní server mi odpovídá a z toho co vím, provozovat takový byznys na subdoméně je holt risk …

Alesh

Jiří Švácha (jirkasvacha)
05. 09. 2020 11:23 | Microsoft Windows 10 Firefox 80.0
Někdo je hacknul… Na twitteru bylo innfo že se na opravě pracuje ale žádné podrobnosti.

https://www.zi­ve.cz/poradna/czto­rrent/sc-20-cq-683791/default­.aspx?consultan­swers=1