Avatar uživatele
anonym

Chvíle, chvilka, jaká je vaše definice?

Jak dlouhý je pro vás časový úsek chvíle?…př. přijdu za chvíli,udělám to za chvilku.
Používáte některé ze spojení často,aniž by jste si uvědomili,jak dlouho to bude trvat,,,nebo jste si dopředu jistí,že to bude „za chvíli“???
Doplňuji:
Dříve se mi stávalo,že manžel říkal "přijdu,přijedu za chvíli,,,,,to jsem ho odnaučila,dnes říká,přijdu do hodiny a já vím,že dorazí za dvě…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, iceT před 4942 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

To je pravda. Přijdu za chvíli, udělám to za chvíli …

Když tento výraz použiji, udělám to hned, tedy brzy, co nejdřív. Čas jsem nikdy neměřila – řekla bych tak do 5 minut.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ladyhawke

15 min.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

U mě se chvilka pohybuje v rozmezí od 5 min do půl hodiny – záleží co kdo po mě chce 🙂, jestli nedělám něco zajímavějšího… Záleží taky na situaci, ale většinou se snažím do 10 min. Např. „o chvilku se zpozdím“ u mě znamená, že dorazím do pár minut.

U jednoho kamaráda je chvilka 2 hodiny, u dalšího dokonce hodiny 4.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Chvíle je pro mne co nejkratší doba-pár minut.Pokud nejsem schopná za chvíli vyřídit co se na mě žádá řeknu -nevím kdy budu moci.Znám případy ,že mi řeknou přijdu za chvíli a přijdou až večer .To je prostě na každém co považuje za chvíli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kviťan

Definice chvíle, chvilky, je od dvou minut do dvou dnů.

Avatar uživatele
Stiky625 _

Dobrý den náš kamarád vždy řekne že dojde za chvíli ale dojde vždy tak za hodinu až dvě(pokud vůbec dojde). Podle nás si myslíme, že když se řekne chvilka, tak je to kolem 10 maximálně. Tudíž si myslím, že nás nemá rád, proto mu dáme dvě děla z otočky(hned zítra),už nás to totiž nebaví.

před 1504 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Stiky625 _

Tady přikládám jeho YTB chanel https://www.y­outube.com/chan­nel/UCmUlBEvfKVcP6Il­MnNzoN7Q
můžete ho jít ,,zhejtit,,

před 1504 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek