Chvíle, chvilka, jaká je vaše definice?

Jak dlouhý je pro vás časový úsek chvíle?…př. přijdu za chvíli,udělám to za chvilku.
Používáte některé ze spojení často,aniž by jste si uvědomili,jak dlouho to bude trvat,,,nebo jste si dopředu jistí,že to bude „za chvíli“???
Doplňuji:
Dříve se mi stávalo,že manžel říkal "přijdu,přijedu za chvíli,,,,,to jsem ho odnaučila,dnes říká,přijdu do hodiny a já vím,že dorazí za dvě…

Nejlepší odpověď
annas

To je pravda. Přijdu za chvíli, udělám to za chvíli …

Když tento výraz použiji, udělám to hned, tedy brzy, co nejdřív. Čas jsem nikdy neměřila – řekla bych tak do 5 minut.

Další odpovědi
ladyhawke

15 min.

1popelka1

U mě se chvilka pohybuje v rozmezí od 5 min do půl hodiny – záleží co kdo po mě chce 🙂, jestli nedělám něco zajímavějšího… Záleží taky na situaci, ale většinou se snažím do 10 min. Např. „o chvilku se zpozdím“ u mě znamená, že dorazím do pár minut.

U jednoho kamaráda je chvilka 2 hodiny, u dalšího dokonce hodiny 4.

hanulka11

Chvíle je pro mne co nejkratší doba-pár minut.Pokud nejsem schopná za chvíli vyřídit co se na mě žádá řeknu -nevím kdy budu moci.Znám případy ,že mi řeknou přijdu za chvíli a přijdou až večer .To je prostě na každém co považuje za chvíli.

Kviťan

Definice chvíle, chvilky, je od dvou minut do dvou dnů.

Stiky625 _

Dobrý den náš kamarád vždy řekne že dojde za chvíli ale dojde vždy tak za hodinu až dvě(pokud vůbec dojde). Podle nás si myslíme, že když se řekne chvilka, tak je to kolem 10 maximálně. Tudíž si myslím, že nás nemá rád, proto mu dáme dvě děla z otočky(hned zítra),už nás to totiž nebaví.

Stiky625 _

Tady přikládám jeho YTB chanel https://www.y­outube.com/chan­nel/UCmUlBEvfKVcP6Il­MnNzoN7Q
můžete ho jít ,,zhejtit,,