hapiky

Chutnalo by vám ještě hovězí maso, kdybyste věděli, jak je kráva inteligentní, zvídavá, má vynikající čich a paměť?

Je přátelská k lidem a člověk v ní vidí jen to hovězí! Kdyby si to uvědomila, asi by vzala roha.
--

Nejlepší odpověď
annas

Už jste vložil otázku „Je kráva hloupé zvíře?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-krava-hloupe-zvire
..
Kráva i opravdu není hloupé zvíře, stejně jako slepice, prase a další.
U krávy zřejmě působí negativně její velikost a to, že vypadá neohrabaně.

Ale rodiče chovali krávy jako tažná zvířeta a měli povinnost denně odevzdávat mléko do sběren.

Pokud krávy táhly povoz, vždy našly cestu a došly na nísto, kde už někdy byly. Mají tedy opravdu dobrou paměť.

Kráva dává nejen mléko, ale i maso. Maso jím, i když ne často, ale protože nevídím, jak se kráva zabíjí, je třeba na to nemyslet.

Další odpovědi
Hufnágl

Co pak jsem Ind, abych nejedl maso z hovězího?

Kepler

Asi takhle: vím, jaké krávy jsou, přesto jím jejich maso. Jen bych asi nedokázal pracovat na jatkách.

led

Táto zaujímavá otázka mi rezonovala mysľou nad tanierom hovädzieho… Ale nech som sa čokoľvek pýtala toho hovada, na žiadnu z otázok mi tá nešťastnica nedokázala odpovedať. Tak som ho s chuťou zjedla. Som preto viac „inteligentní, zvídavá, mám vynikající čich a paměť“?

nyjono

My to přece ale víme. A víš ty, že prase je ještě integintnější a také přátelské a je velmi čistotné?

Ty jíš hovězí a vepřové?

Drap

Chutnalo. Prase lze pokládat za inteligentnější zvíře než je kráva a přesto mě vepřové chutná.

hapiky

nyjono: Jím hovězí i vepřové.
Když jsem měl možnost pracovat v zahraničí na jatkách a viděl jak tam s „dobytkem“ zacházejí, tak jsem šel raději dělat jinam.

Hufnágl

Kam? Na jatka, kde se ke zvířatům chovali mile?

Hufnágl

Kepler
…na jatkách je masakr!