dalamaneek

Chutnají vám víc Club máslové sušenky od Opavie nebo od Sedity?

Já preferuji Seditu (více chuti másla a méně chuti citrónu)

Nejlepší odpověď
marci1

Od Sedity, obsahují 10% másla, kdežto Opavia jen máslovou příchuť.
https://susenky-piskoty.heure­ka.cz/sedita-rodinne-club-maslove-140-g/#specifikace/
I piškoty má lepší Sedita. Ty z Opavie fy Mondelēz, Opavia se vyrábí v Polsku a vypadají strašně. Prostě Opavia už není Opavia a kvalita se zhoršila. Z kvalitních výrobků se staly nekvalitní a nechutné „zmetky“. Bohužel. ☹
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/349608/ta­tranky-bez-arasidu-drazdi-lid-opavia-zmenila-slozeni-oblibene-pochoutky.html

Další odpovědi
paul1

Skoro výlučně kupujeme sušenky i sladkosti různých druhů od Opavie.

zjentek

Řekl bych že chuťově i vizuálně vedou ty od Opavie (Mondelezu- což teda samo o sobě vypovídá za tragedii bo korporace nikdy nebude stavět ohledy na zdraví člověka před ohledy na vlastní zisk a proto taky jde důstojnost lidstva do kopru), ale… Je velmi zajímavé dozvědět se, co jsem se nyní dozvěděl od Marci 👍

Marci a pokud je pravda co píšeš, proč jsou ty máslové od Sedity vedle Opavia tak tvrdé, působící oschle? Přece s více máslem by se měly na jazyku více rozplývat, jestli se nepletu. Ale přiznám, že coby normální člověk jsem doposud kupoval pouze za akční cenu a pomalu začínám chápat a jsem ochoten přiznat, že stejná potravina za akční cenu není tatáž potravina jako tatáž potravina za cenu běžnou, tedy běžnému občanovi ČRdele nedostupnou (bo 30 kaček za 80g sušenky při platu do 20k netto určitě nedáš, PROSTĚ NEDÁŠ, nemáš na to, nemáš šanci).
(Máš tedy k chuti máslových od Sedity nějaký názor? Já osobně je nemohl ukousat a „tu věc“ za cenu v akci jsem vyplivl a zbytek balení dal do kompostu.)

Darcy

Sedita se vyrábí na Slovensku (Sereď) a Opavia už pri dělá Mondelez v Polsku. Na Slovensku do Mondeles patří Figaro, akr to se pořád dělá v Bratislavě, nevím jestli už Trnavské Figaro nekončíli čokoládovou výrobu a nedělá jenom cukríky.