Avatar uživatele
Teky

Chutná vám špenát?

Chutná vám špenát? mě teda NE i když někdy ho sním, ale ze školní jídelny ho nejím :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? tom004, bolak, anonym před 4194 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Špenát je bomba a dobrota se vším všudy. A na zimu stačí listy, kolik kdo chce, spařit, nechat na sítu odkapat, pokrájet a po vychladnutí smíchat s ochucenou šlehačkou (min. 33%). Šlehačku si každý ochutí podle sebe. Do špenátu jí dám jenom tolik, aby byl jako „omaštěný“. Plním do plastových sáčků s umělohmotným zipem, vložím brčko,až k němu sáček uzavřu, odsaji co nejvíc vzduchu, a po vytažení brčka současně uzavřu. Takových destiček máme, se vším možným, v mrazáku hodně. Místo nezaberou a v zimě stačí sáhnout do mrazáku. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Špenát mi velmi chutná. Mám ho raději než zelí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

jo, moc, odjakživa, a nejlepší je s přidáním kopřiv, to pak je teprv bomba, obzvláště z hlediska obsahu železa. Kdo ho nejí, je sám proti sobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

ano, špenát mám mooc ráda. S bramborovými knedlíky a vajíčkem na tvrdo je jedním z mých nejoblíbenějších jídel od mámy :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Ve školních jídejnách si většinou zkazíme chuť nejen na špenát. Do dneška bych nevzala do úst rajskou omáčku a hlavně ne s těstovinami a rajskou polévku si nesmím ani představit. Maminka mi jako dítěti dávala často vařenou mrkev, tak tu bych taky nespolkla. Špenát dělám jen s máslovým bešamelem, bez česneku a jiného koření, jen osolený. Důležité je mléko, nebo smetana, protože likviduje kyselinu šťavelovou (?), kterou žaludek špatně snáší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Chutná mi moc- jak listový ,ten nejvíc ale i protlak,ale musí se dobře připravit- jo vím z jídelny tam podávali jen zelenou břečku neochucenou , tak se ti Teky nedivím, že ti v jídelně nechutná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Mně také jako „děcku“ ve škole nechutnal.
Nyní ale převelice, podle vlastních úprav s vlastními přídavnými ingredienciemi 😁.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

chutna,a od té doby co v televizi vysílali že po něm skutečně rostou svaly tak chutná i mým dětem,je fakt že když se udělá doma je lepší než ve školní jídelně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikkol

aaaach. Špenát zbožňuju 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

ano ale musí tam být tuna česneku......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

ze školní jídelny by mi špenát taky nechutnal. Já kupuji zmrazený špenátový protlak, pomalu ho na plotně rozmrazuji, pak přidám hodně česneku a mléko a zahustím jíškou a je to mňam.
Ale špenát nemá tolik železa, jak se traduje, má ale další plusy z hlediska výživy, viz výňatek z wikipedie:

Navzdory všeobecnému mínění není špenát zvlášť bohatý na železo, ale i tak obsahuje cenné živiny. Podle některých výzkumů je to dobrý prostředek na prevenci rakoviny. Ve špenátu jsou obsaženy karotenoidy (i beta-karotenu), a to ve vysokých koncentracích. Obsahuje také lutein, který působí antioxidačně. Výzkumy prokázaly, že častější konzumace potravy bohaté na beta-karoten pomáhá předejít degenerace žluté skvrny oční sítnice, která často způsobuje slepotu u starších lidí. Špenát se odedávna doporučoval na vysoký krevní tlak (obsahuje hodně draslíku, který reguluje krevní tlak), anémii a také zácpu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Chutná – ale nesmí v něm být ani trocha česneku. Připravuji ho na smetanovo-bešamelovém základu, dusím jen krátce. Nejraději ho mám s domácími bramborovými noky nebo jen s volským okem. Mám ho ráda i syrový – dělám z baby listů míchaný salát s cherry rajčaty, parmazánem a medovo-dijonskou zálivkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ozzy21

Špenát , zelí. Jídelna nejídelna ..
Prostě kdekoliv a jakkoliv..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Tak docela i jo, pokud je uvařenej.

Jinak vetšina jídel se dá dochutit, takže i když ti to zrovna nešmakuje, tak stačí vzít sůl, posypat to, vzít pepř, posypat to, vzít papiriku v prášku, posyspat, zalejt kečupem a pak už je to dobrota, ať už to bylo na začátku cokoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VanEgg

Je vinikající.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

mnam,pry je k nemu dobry jatrovy rizek,nebo bramborak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Monyszek

Nee, špenát moc nemusím..byli chvíle, kdy jsem ho měla ráda, ale to jsem byla malá. Teď se to i změnilo..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Špenát nemůžu ani vidět!Zelené jsme vždy dávali jen prasatům a slepicím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek