Teky

Chutná vám špenát?

Chutná vám špenát? mě teda NE i když někdy ho sním, ale ze školní jídelny ho nejím :D

Nejlepší odpověď
tom004

Špenát je bomba a dobrota se vším všudy. A na zimu stačí listy, kolik kdo chce, spařit, nechat na sítu odkapat, pokrájet a po vychladnutí smíchat s ochucenou šlehačkou (min. 33%). Šlehačku si každý ochutí podle sebe. Do špenátu jí dám jenom tolik, aby byl jako „omaštěný“. Plním do plastových sáčků s umělohmotným zipem, vložím brčko,až k němu sáček uzavřu, odsaji co nejvíc vzduchu, a po vytažení brčka současně uzavřu. Takových destiček máme, se vším možným, v mrazáku hodně. Místo nezaberou a v zimě stačí sáhnout do mrazáku. 🙂

Další odpovědi
anonym

Špenát mi velmi chutná. Mám ho raději než zelí.

quentos

jo, moc, odjakživa, a nejlepší je s přidáním kopřiv, to pak je teprv bomba, obzvláště z hlediska obsahu železa. Kdo ho nejí, je sám proti sobě.

Ella

ano, špenát mám mooc ráda. S bramborovými knedlíky a vajíčkem na tvrdo je jedním z mých nejoblíbenějších jídel od mámy :))

Sůwa

Ve školních jídejnách si většinou zkazíme chuť nejen na špenát. Do dneška bych nevzala do úst rajskou omáčku a hlavně ne s těstovinami a rajskou polévku si nesmím ani představit. Maminka mi jako dítěti dávala často vařenou mrkev, tak tu bych taky nespolkla. Špenát dělám jen s máslovým bešamelem, bez česneku a jiného koření, jen osolený. Důležité je mléko, nebo smetana, protože likviduje kyselinu šťavelovou (?), kterou žaludek špatně snáší.

hanulka11

Chutná mi moc- jak listový ,ten nejvíc ale i protlak,ale musí se dobře připravit- jo vím z jídelny tam podávali jen zelenou břečku neochucenou , tak se ti Teky nedivím, že ti v jídelně nechutná

www

Mně také jako „děcku“ ve škole nechutnal.
Nyní ale převelice, podle vlastních úprav s vlastními přídavnými ingredienciemi 😁.

anonym

chutna,a od té doby co v televizi vysílali že po něm skutečně rostou svaly tak chutná i mým dětem,je fakt že když se udělá doma je lepší než ve školní jídelně

Nikkol

aaaach. Špenát zbožňuju 🙂

honza19hk

ano ale musí tam být tuna česneku......

pusinka50

ze školní jídelny by mi špenát taky nechutnal. Já kupuji zmrazený špenátový protlak, pomalu ho na plotně rozmrazuji, pak přidám hodně česneku a mléko a zahustím jíškou a je to mňam.
Ale špenát nemá tolik železa, jak se traduje, má ale další plusy z hlediska výživy, viz výňatek z wikipedie:

Navzdory všeobecnému mínění není špenát zvlášť bohatý na železo, ale i tak obsahuje cenné živiny. Podle některých výzkumů je to dobrý prostředek na prevenci rakoviny. Ve špenátu jsou obsaženy karotenoidy (i beta-karotenu), a to ve vysokých koncentracích. Obsahuje také lutein, který působí antioxidačně. Výzkumy prokázaly, že častější konzumace potravy bohaté na beta-karoten pomáhá předejít degenerace žluté skvrny oční sítnice, která často způsobuje slepotu u starších lidí. Špenát se odedávna doporučoval na vysoký krevní tlak (obsahuje hodně draslíku, který reguluje krevní tlak), anémii a také zácpu.

Damiana

Chutná – ale nesmí v něm být ani trocha česneku. Připravuji ho na smetanovo-bešamelovém základu, dusím jen krátce. Nejraději ho mám s domácími bramborovými noky nebo jen s volským okem. Mám ho ráda i syrový – dělám z baby listů míchaný salát s cherry rajčaty, parmazánem a medovo-dijonskou zálivkou.

Ozzy21

Špenát , zelí. Jídelna nejídelna ..
Prostě kdekoliv a jakkoliv..

bolak

Tak docela i jo, pokud je uvařenej.

Jinak vetšina jídel se dá dochutit, takže i když ti to zrovna nešmakuje, tak stačí vzít sůl, posypat to, vzít pepř, posypat to, vzít papiriku v prášku, posyspat, zalejt kečupem a pak už je to dobrota, ať už to bylo na začátku cokoliv.

VanEgg

Je vinikající.

pizlicka

mnam,pry je k nemu dobry jatrovy rizek,nebo bramborak.

Monyszek

Nee, špenát moc nemusím..byli chvíle, kdy jsem ho měla ráda, ale to jsem byla malá. Teď se to i změnilo..

franku

Špenát nemůžu ani vidět!Zelené jsme vždy dávali jen prasatům a slepicím.