jirka F

Chutná vám, nebo nechutná celer?

Mně moc ne má takovou divnou chuť.

Nejlepší odpověď
Kepler

Samotný celer nemusím, ale žádný hovězí nebo kuřecí vývar se u mně bez něj neobejde. Dávám bulvu i nať.

Další odpovědi
Malvína

Sním, ale nevyhledávám nějak zvlášť. Na mě má moc výraznou chuť a například v polévce zazdí chutě další zeleniny a polévky jako takové.

zjentek

Kámo odšťavenou řepu, mrkev a jabko bych bez celeru ani nevypil!

Malvíno, musíš do polévky v závěru vaření lisovat stroužky česneku… ten spolehlivě zazdí i celer! (;

paul1

Dáváme ho trochu do bramborového salátu, ale velmi mi chutná smažený v trojobalu

https://www.to­precepty.cz/re­cept/49399-smazeny-celer-v-trojobalu/

orwell

Nechutná, ale pomáhá.

elkon

Samostatně ne, ale jsou jídla, ve kterých je jeho chuť potřeba k dotvoření celkového výrazu.

da ny

Celkem ano.
Hlavně v bramboračce, svíčkové i bramborovém salátu a trochu v „číně“. :)
Párkrát v roce celerové, ochucené hranolky a sterilovaný (díky octu jen zřídka) a pomazánka z něj.
Sním, bez odporu i pomazánku ze syrového celeru a mrkve.
Něco podobného: https://recep­ty.vareni.cz/ce­lerova-pomazanka/
Ráda mám celer řapíkatý, „tureckou“ polévku z něj a červené čočky atd.

Justin1

Jako součást jídla ano, například v polévce nebo v boloňské omáčce.