Chudi lide – odpad?

Proč je u nas chudy člověk vsade ponizovan a je s ním zacházeno jak s nežádoucím odpadem?Vždyt jejich jediným zlocinem je to,že si nenakradli na podvodech!Je to vidět napr. pri shaneni práce ,při jednání na ůřadech, na sociálce atd.Vsade jen nenavist.Zato když se objevi Janous*i,tak vsichni padaji na kolena, sluzebnicek, usmevy.Ach jo.Jak tohle prekonat?

Nejlepší odpověď
postcd

na vine je tve pokrivene mysleni. pokud si budes neustale premyslet jaka jsi nula chuda, neschopna, tak se k tobe i druzi budou tak chovat. Uvedom si sebe, sve lidske vlastnosti a schopnosti, zacnes se podle toho chovat.

to jak se chovaji druzi z casti neovlivnis, to uz je jejich vec a neni potreba se tim prehnane trapit

Další odpovědi
anonym

Ono to nejsou jen chudí lidé, ale lidi starší padesáti let (a ještě hůř jsou na tom důchodci).Lidi starší padesáti let už nemají šanci sehnat práci a na důchodce se dívá tak, že užírají mladým z peněz, které jdou na důchody (tohle je ale vina této společnosti, protože modří ptáci nás neustále přesvědčovali, kolik mladých musí živit jednoho důchodce).Je zajímavé, že takovéto hlášky se za komunistů nevyskytovaly.
Překonat to nejde, dokud budou peníze modlou této společnosti.Nejdřív musí být na prvním místě člověk a až potom peníze, pak se to zleší.

zjentek

na vině je pýcha. Lidé nechtějí vidět tebe být víc než oni jsou :o

mosoj

V této společnosti jedině být bohatý, ale to je ještě větší utopie než komunismus.

Sůwa

Jsou jistě extrémy, ale zas tak zle bych to neviděla. Když jsem odcházela do důchodu, měla jsem nejméně tři nabídky na zaměstnání a kdybych na to měla po zdravotní stránce, mohla bych jít pracovat i teď. Není dobře vlastní neschopnost svádět na všechno možné… Možná by stačilo nesrovnávat nesrovnatelné a pokusit se o trochu nadhledu. Jak píše >arygnoc<, štěstí je úplně o něčem jiném, než o majetku 🙂

arygnoc

nemajetnosť sa považuje za prejav neúspechu.
staroba, choroba sa považuje za spoločensky neprijateľnú.

je to dané výchovou, dobou, prioritami.

bez ohľadu na to, že chudobný, starý či chorý človek môže byť a neraz i býva šťastnejší, ako človek spoločensky či materiálne in (za vodou).

a to z jednoduchého dôvodu – má podstatne menej obáv zo straty „získaného“ mamonu, neraz ukradnutého práve tými, ktorí ho odsudzujú (bez ohľadu na to, či sa jedná o osobu, spoločnosť, inštitúciu).