MirKop

Chtěli byste žít v jiném světě?

Prostě ve světě podle vás? Jak by vypadal?

Nejlepší odpověď
klumprt

Nevím. Bojím se, že kdyby tam třeba bylo pivo zadarmo, tak by mi tolik nechutnalo. Kdyby tam byly holky povolnější, třeba by mě tolik nebavily. Každá změna, myšlená jako k lepšímu, by mohla v jiném ohledu znamenat změnu k horšímu. Kdyby se třeba nekradlo a nevraždilo, tak bychom třeba museli trestat lidi za menší prohřešky, třeba, že se nemyjou. :)
I ta lidská blbost je na světě důležitá. Jak říkal Švejk: „…kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej.“ :)

Další odpovědi
setapouch

Ale jo, proč ne? Ale nebyl by založený na bázi uhlíku, ale třeba křemíku. Aby to byla pořádná změna.

marci1

Ne, nechtěla bych žít v jiném světě. Dokud budu moci být zde, na planetě Zemi, tak budu spokojená. Pokud má člověk super rodinu, kamarády, známé, práci, která ho baví, radost, cítí štěstí, má kolem sebe krásnou přírodu, květiny, slunce, tak je přece na světě krásně. Doufám, že nám to ještě hodně dlouho vydrží ! 🙂

bolak

myslíš jako v třetím světě, jako bangladéš, kongo, bhůtán? a nebo jako nějakou úplně jinou planetu? mně se tu celkem líbí, mně by vyhovovalo kdybyste se vodstěhovali vy ostatní..

uccello

Mě by stačilo, kdyby se největší mocnosti přestaly chovat jako malé děti na pískovišti a začaly raději spolupracovat na nějaké řešení do budoucnosti. Protože zatím to vypadá tak, že za 50let nebudem mít co do huby. Hlavně že zbraní a podobných píč… není nikdy dost.

Löwe

V jiném světě ne, ale v jiné zemi ano.

led

Svet je taký, aký si sami spravíme.
Večer, keď príde tma, rosvecujú sa obrazovky s množstvom svetov, imaginárnych i reálnych, stačí si len vybrať z ponuky médií. Tí čo vedia čítať a dokonca aj čítajú knihy sa pomocou nich prenášajú do vysnených svetov. A tí, čo nečítajú a nepozerajú ponúkané snové svety sa občas zasnívajú, aké by to bolo, keby žili v inom svete.
Žijem v reálnom svete, ale neodpustím si odskočenie a prežívané snívanie. No vždy sa vrátim do reality, v ktorej žijem.
kolega klumbrt má pravdu, ak (aj v sne) je niečoho priveľa (aj dobrého a chutného) prestáva sa nám to páčiť. Je to v ľudskej povahe, človek musí mať cieľ, ktorý chce dosiahnúť, ak ten cieľ nemá, považuje svoj život za bezútešný, premárnený.
Máte svoj životný cieľ? Tak ho žite, ako najlepšie viete…len vtedy spoznáte ozajstné šťastie.
Katastrofický uccelo, práve preto, aby sme aj „za 50let měli mít co do huby“, musíme nielen snívať, ale aj sami napomáhať zlepšiť súčasný, perspektívne k zániku sa blížiaci (v zmysle vášho scénara), život.