lukas.zmizik

Chteli byste vlastnit cirkus nebo kolotoce? Vyplati se to?

protoze kdyz vidim ty lidi, jak za jeden den rozbali a postavi a uvedou do chodu cele monstrum harampadi, svezou na kolotoci par lidi, nebo prodaj par vstupenek do cirkusu a za dalsi dva dny to bali, nechce se mi verit, ze je to jeste bavi a ze si sami na sebe vydelaji?

nemyslim ty velke festivalove kolotoce, kde je lidi dost, ale u nas objizdeji ty mensi mesta s labutakem, autickama a jakymsi vlackem:)

Nejlepší odpověď
baghira

Nedávno jsem byl v cirkuse, byl u nás jeden z klanu Berousků. Nějakých 10–12 lidí, pět koní, pejsci, lev… Představení se mi líbilo, což o to. Ale odhadl jsem si počet diváků, vynásobil vstupným, něco odečetl na provoz, vydělil počtem zaměstnanců… no vyšlo mi něco málo nad minimální mzdu pro každýho. Za tu práci fakt nic moc.

Další odpovědi
anonym

Nechtela. I oni musi odvadet dane , socialni , zdravotni .. servisy na vsechny ty kacery a labute , natirani , krmeni zvirat (me staci pes a kocka ) , benzin , servisy – technicke , emise na vsechna ta auta … pojisteni proti urazum … musi byt v minusu. Jinak to nevidim. A nekomu se zda 50 kc za kacera moc. Me ne. Holt nebudu chtit v budoucnu vnoucata vozit od rana do vecera nonstop za 10 kc , ale svezu je jen 2 krat.
Podle me , to oni delaji proto , ze jim ten zpusob – kocovny zivot vyhovuje , libi se jim. -iv-

ten který je

Vlastnit bych to nechtěl.Tento druh obživy mi připadá jako přežitý a patří spíš někam na začátek první poloviny 20 století.Také se mi moc nelíbí když má např.kůn nebo zebra celý večer pobíhat neustále dokola za aplausu diváků.Nedavno se zde podobné téma probíralo.

Ponytail

Ne, nechtěla bych to. Kočovný život by mi nevyhovoval.

Kerynka

Každej má svůj sen! Ale popravdě nezvladla bych třeba kdyby se na mý pouti něco stalo!