Avatar uživatele
Kepler

Chtěli byste ve svém autě automat?

Já teda mám radši řadit podle vlastního uvážení. Z ručního řazení bych nejvíc uvítal sekvenční řazení – tedy ne kvedlačku, ale v jedné lajně. K čemu vlastně automat je dobrý?

Zajímavá 0 před 1295 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Automat mam, kdyz chci, tak si prepnu na sekvencni razeni a bud radim nahoru/dolu na radicce nebo padly pod volantem. Automat tedy automaticky (:-)) neznamena, ze si clovek nezaradi jak by sam chtel. Pro me osobne je nejvetsi vyhodou pri popojizdeni po meste nebo v kolonach. Nemusim porad radit 1 2 3 4 3 2 1… a nemusim resit rozjezdy. Proste slapnu na plyn a jedu. U velmi vykonnych motoru navic automat lepe pouziva spojku nez bezny smrtelnik – nehrozi jeji poskozeni a je mozne plne vyuzivat vykon motoru.

Upravil/a: Schluker

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Já bych to nechtěl. Automatickou převodovku má v autě manželka. Obrovskou výhodou je to, že já s jejím autem můžu normálně jezdit, ale ona už se s mým autem nerozjede.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Používám auto s automatem. Automat se postará o to, že když se potřebuji rozjet z vedlejší silnice do mezery mezi auty na hlavní, tak se auto opravdu rozjede a nechcípne. Postará se i o to, že když se rozjíždím do kopce, tak nepotřebuji ruční brzdu k tomu, aby auto necouvlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Pro někoho je to pohodlnější jízda. Případný servis takové převodovky je ale dražší. Kdo umí jezdit, ale nepotřebuje automat kvůli rozjezdu do kopce, já nepoužívám ani ruční brzdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Třeba automat na kafe by určitě mnoho řidičů uvítalo …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

Justin1 > to s tím rozjezdem do kopce myslíš vážně?

před 1295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Jsou situace, kdy je rozjezd na rucni brzdu nejlepsim resenim (pripadne hill hood u automatu).Zkuste si nekdy poradne nalozit auto, povesit za nej dvoutunovy prives a rozjet se do poradneho kooce bez rucni brzdy. Doporucuju mit stazene okenko a mavat spojce na rozloucenou.

před 1295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Hill hold* a kopce*

Mel bych si to po sibe cist nez postuju..

před 1295 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Justin1

Je na tom něco divného?

před 1295 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek