Filip84

Ne, není, to je malá věc.

Zajeď se podívat do Osoblažského velkovévodství: Osoblaha je díra nevídaná, nebýt tam té úzkorozchodné křivoželeznice, tak po ní ani pes neštěkne (kdo zná, třeba, vedlejší Německé Pavlovice?). Textilní fabryku, kterou kdyby prodávali kdekoli jinde, tak se o ní poperou stavitelé starobinců a „útulen pro služebná děvčata“ a prodáš jí za desítky millionů, tam nemohli prodat ani za dva sta tisíc. Ale je tam, na EU dotace, prefabrikované hřiště pro fakany za cca Kč 800,000.00, nebo zrevitalisovaná budova a okolí bývalé celnice na přechodu do Pomorzowiczek taky za milliony. 🤷‍♀️ Jo, to jim tam helfne, no, to ano, opravdu! 🙄🙄🙄

Vždyť to je dávno úplně normální!

elkon

Nesmyslná akce. I když se jim povede stromy vysadit, těch pár metrů „dřevěné lávky“ nemá žádný smysl. Pokud chceme navštívit něco hezkého a poučného, stačí zajet pár kilometrů přes hranici do Bavorska, na Stezku v korunách stromů v Neuschőnau. Je tam naučná stezka a kousek od parkoviště i malá ZOO. Myli jsme tam byli v červenci a z vrcholu stezky bylo krásně vidět do širokého okolí. Dostanete se tam přes hranici ve Strážném.

https://www.bau­mwipfelpfade.de/cz/ba­yerischer-wald/

Drap

Určitě ne. Nemám rád takovéto monstra.

Pepa25

Je to k pláči. U nás byly svého času populární rozhledny na rovinách Jižní Moravy – viz https://ct24.ces­katelevize.cz/re­giony/3159819-rozhledna-bez-vyhledu-chatra-javornik-ji-postavil-z-dotaci-na-udrzbu-nema-penizehttps://www.id­nes.cz/zlin/zpr­avy/serial-o-zbytecnych-dotacich-rozhledny-na-uherskobrodsku­.A160305_2230414_zlin-zpravy_ras

paul1

Viděl jsem to v TV, směšné, ale v Maďarsku je prý možné všechno. V ČR je takových stezek víc, některé opravdu unikátní. Vznikají i na Slovensku:
(https://travel­hacker.blog/tip-na-vylet-bojnicky-zamok-a-cajka-v-oblakoch/

Zdroj: https://www.ma­mavolba.cz/stez­ky-koruny-stromu-cesko/

aliendrone

Jen další „most pro veverky“, to je docela normální v halvoidním dem(ent)okratickém státě. I když věřím, že pro někoho to může být překvapením, protože zprávy tohoto typu jsou vypouštěny jen ZŘÍDKA. Zde bylo vybráno „menší zlo“, aby se zachovala „důvěryhodnost“ médií a představa, že nás „vyváženě informují“, ovšem pořád lepší, než obracet pozornost ke kritice počínání směrem na Ukrajinu (tam je MNOHEM větší průšvih). Tak proto.

Ti, kteří neznají termín „most pro veverky“, tak jde o označení právě takových kauz, kdy byl myslím v Holandsku přes silnici vystavěn „most“ pro veverky" za účelem jejich bezpečného přecházení komunikace. Ten bazmek stál hromadu milionů, byl vybaven kdečím, včetně kamerového systému s počítadlem. Za 2 roky provozu na něj vlezla JEDINÁ veverka, ale ta ho ani nepřelezla a vrátila se z5.

Eh, podobné kauzy mají ale i jinde, než v globálně kapitalistické dem(ent)okracii. Kupříkladu v krvavé, nesvobodné a totalitní Číně. Tam si nějaký činovník pozměnil projekt komunikace (financované ze státních peněz, tedy z daní) a vedl ho (ke škodě ostatních) přes své pozemky (čímž je jednak zhodnotil, druhak stáhl kšefty na „své políčko“). Výsledek? On a dva další úřední poskoci, kteří v tom jeli dostali od 2 do 6 let v pracovním táboře včetně zabavení veškerého majetku. O VYLOUČENÍ ZE STRANY NEMLUVĚ. 😉 😁

Tedy úplně omdlévám z té představy strašlivé totalitní zvůle 😉 a počkám si na výsledek spravedlivého dem(ent)okratického soudního procesu. POKUD tedy nějaký vůbec bude (čemuž bych se DIVIL). 😕

marci1

Super! Stezka v korunách stromů bez stromů. Co se dnes děje s penězi EU, to by si nevymysleli ani v Kocourkově. A starosta řekne v TV: „Projekt nevyžadoval, aby kolem chodníku byl les."
Je to k pláči. 😮

zjentek

Na problém, jakými způsoby je možno prakticky bez práce či jiného úsilí získávat ohromné finanční prostředky bokem, jsem upozorňoval zhruba před 25 lety také v ČRdeli. Tyto způsoby se však stávaly čím dál více populárnějšími a začaly se šířit jako lavina. A tu jsem jakožto slušný člověk rezignoval. Není žádný důvod řešit to dnes (nejde jen o Maďarsko, doma máme totéž), neradost a nedůstojnost vepsané ve výrazech poctivých občanů již žádná další a další vládní chátra nevymaže. Naopak, smutek a žal většiny se násobí a násobí, pro pár spokojených, často agresívních bezcharakterních existencí. Nemáte na ně stále „patrony“? Buďte bez obav, příroda bere za své a již se na nás pomalu chystá, zvykejme si! 👍

Ametyst

Ještě jsem nezažila, aby naši pisálkové pochválili Maďarsko. Za cokoliv, kdykoliv. Tenhle dílek puzzle přesně zapadá do obrazu nepřítele, kterého nám zase vytipovali. Běda, kdyby se proletáři obou zemí spojili! 🙂 Nic se opravdu nezměnilo.
Že se u nás staví rozhledny v údolí, za peníze EU, a k ničemu užitečnějšímu prostě nesmějí být použity, už nikoho neštve. V zemi rozbitých chodníků a děravých silnic máme rozhledny.

VaclavZeman

Ne. Nerad chodím. Stačí mi vyjít každý den tři patra nahoru do schodů. Potom to taky musím sejít, což jsou pro mě sportovní výkony. Ale od lékaře mám nakázané vycházky do lesa, tak se snažím. Děkuju.

Pepa25

aliendrone: Už i Maďarsko je „hlavoidní dementokracie“? Chudáci … A most pro veverky je normální pojem: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Squirrel_brid­ge první postavili v roce 1963 v USA …

aliendrone

Pepa25>>> Jasně že ANO! Víš, není mi znám správný název pro „demokracie ZLOunijního typu“ (pokud vůbec existuje), tedy takový, aby dostatečně výstižně odděloval od jiných typů. Takže z nouze používám již osvědčený název, kterému lidé rozumí.

To je jako s „finskou saunou“, tu můžeš mít i DOMA, nejen ve Finsku, víš? 😉 😁

aliendrone

Pepa25>>> Šmarjá, neokomentoval jsem ten (pro tebe) NORMÁLNÍ most pro veverky. Zde je škoda času vysvětlovat, že NENÍ normální prošustrovat hromadu MILIONŮ bezúčelně. Tohle ale mohou pochopit jen ti, kteří MUSÍ vykazovat aktivní saldo ve své činnosti. Pro ty, kteří žijí z rozpočtu, erárních fondů apod. (a mají „své jisté“ BEZ OHLEDU na výsledky/renta­bilitu) je to ZCELA NEVYSVĚTLITELNÉ. 😉 😁 😁

cappuccino

Vaclave, ale tady vubec nejde o chozeni!!
Rozklikni si odkaz!!

VaclavZeman

Cappuccinko, vždyť ale odpovídám na dotaz. 😄

cappuccino

Mas pravdu, uciteli:)

elkon

Opravuji „Byli“. Nevšiml jsem si včas při doplnění odpovědi.