Rokio

Chtěli byste raději bydlet na pár týdnů v Ostravě, nebo ve Znojmě?

Pokud byste měli vše zaplacené, měli byste placené volno třeba na měsíc a mohli byste ho prožít v Ostravě, nebo ve Znojmě, co byste si vybrali?

poznámka: Mohli byste dovolenou v jednom z těchto svou měst strávit s kýmkoliv byste chtěli, pokud daná osoba bude souhlasit.

zdroj obrázku: pixabay.com – Grzegorz_Adamus

Nejlepší odpověď
Malvína

Asi Znojmo. To jsem doposud nenavštívila. Ostrava je jako občasný výlet fajn, ale úplně ji nejvyhledávám. Je moc špinavá 🙂

Další odpovědi
annas

Ve Znojmě jsem byla několikrát, když jsme jezdívali na Vranov. V Ostravě jsem bývala často v době, kdy existoval Severomoravský kraj.

Nevím, jak je čisté Znojmo, ani Ostrava v současnosti, ale do Olomouce občas jezdím, špína všude kolem.

Zřejmě bych volila Znojmo.

dubraro

Ostravu už jsem zkusil, takže bych si vybral Znojmo.

BTW fotka je pořízena z věže ostravské radnice. Vpravo dole je část budovy magistrátu. Ten osamocený věžák vpravo je nestabilní, vyklizený a čeká se kdy spadne.

marci1

Asi tak půl na půl. 🙂
Ostrava je už dávno krásné zelené město, které postoupilo do soutěže „Evropské zelené město 2020“: 🙂 https://ostra­va.idnes.cz/os­trava-zelene-mesto-sebestova-soutez-dyb-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171130­_367753_ostra­va-zpravy_jog
Jsou tam super lidi, kulturní akce ap., prostě to tam žije.
Ve Znojmě jsem bohužel nebyla,ale už z fotek je vidět, že je to krásné, roztomilé městečko, ve kterém by stálo za to, prožít nějakou dobu. 🙂

Hlada

Já bych bral Ostravu.
Vzal bych si tam auto a jezdil na jednodenní přechody hor. Jeseníky, Beskydy, Javorníky, Malá Fatra. Taky bych se podíval na Slezskou Hartu a za Palizou na Kružberk, co se tam za tu dobu změnilo.
Který termín by přicházel v úvahu?

Kelt

V Ostravě jsem několikrát byl, ale nespal jsem tam, Znojmo jsem nenavštívil. Tento výběr se mi moc nezdá. Ale pokud bych měl vše zaplacené a mohl tedy i jezdit do zahraničí, kde bych také nakupoval, tak výhodnější by pro mne bylo Znojmo, odkud je kousek do Rakouska, což je lepší než Polsko, které je kousek od Ostravy.

autacek

Záleží na tom, co od takového pobytu čekáš. Pokud chceš pařit na Stodolní a do Polska za levnými nákupy, zvol špinavou Ostravu, pokud preferuješ krásy přírody, příležitostně výlet do Rakouska, zvol Znojmo.

Drap

Zběžně znám obě města. Osobně bych nechtěl v žádném pobývat i kdyby byl pobyt hrazen.