Rokio

Chtěli byste pracovat jako sluha u velkého boháče?

Pokud byste měli vysokou mzdu (třeba 30.000 hrubého a více) a spoustu benefitů, chtěli byste vykonávat toto zaměstnání?

poznámka: Byli byste hlavním sluhou a měli byste pod sebou jiné služebnictvo.

zdroj obrázku: pixabay.com – Alexas_Fotos

Nejlepší odpověď
ivzez

Nechtěla.

Pokud práci, pak takovou, aby mne bavila, a u slušného zaměstnavatele.
Tím neříkám, že boháč není slušný. Tím říkám, že jsou pro mne důležitější
kritéria než majetek zaměstnavatele.

Další odpovědi
Kepler

Určitě! Jako přivýdělek k mému vysokému důchodu by to nebylo marné. Pravděpodobně bych se během 1 roku vypracoval na hlavního poradce, výsledky na této poradně mi jistě dávají za pravdu – to je přece reklama jako hrom, ne? 🙂

Mc Merkurion

… říká se sice, že práce je poslední zoufalej pokus, jak přijít k penězům, ale mým hlavním kritériem je, aby mne práce bavila, výplata je příjemný bonus, bez kterého se žít nedá …

marci1

Ne. Jsem pastýřkou, odpovědnou v domě svého manžela. 🙂
„Každý z vás je pastýř a každý z vás má odpovědnost za své stádo. Vládce je pastýř, odpovědný za své stádo. Muž je pastýřem své rodiny, odpovědným za své stádo, a žena je pastýřka, odpovědná v domě svého manžela. Sluha je pastýřem majetku svého pána, odpovědným za své stádo, a muž je také pastýřem majetku svého otce, odpovědným za své stádo. A tak je každý z vás odpovědným pastýřem.“
Výrok proroka muhammada

Anikitos

Ano, ale jen dočasně a jen proto, abych se od něj něco přiučil. :)
Řídil bych se faktory, jestli pro něj pracovat, jakou jsou: jaký je to člověk a jak k bohatství přišel ( dědictvím/vlastním úsilím,…).

V případě, že bych se od něj něco cenného naučil, tak bych takovou práci vykonával i za minimální mzdu.