annas

Chtěli byste bydlet na zámku?

V ČR jsou na prodej desítky zámků a jiných historických sídel. Některé jsou v dezolátním stavu, jiné už stačil předchodí majitel zrekonstruovat.
Mezi zámecké pány u nás patří: Karel Roden (herec), Dan Plovajko (mluvčí cestovní kanceláře Fischer), Ivan Pilip (exministr školství) aj.

Koupili byste zámek?

Nejlepší odpověď
rynek878

Ne já tedy ne,já mám co dělat,abych uklidil 3+1,ještě uklízet zámek,to bych neměl čas, ani chodit na odpovědi.cz.

Nekoupil ani kdybych na něj měl prachy.

Další odpovědi
1popelka1

Jedině v případě, že by do něj investoval někdo jiný a stejně tak někdo jiný uklízel 🙂
Článek odkud čerpáte jsem četla taky a měla jsem možnost navštívit Nové hrady u Skutče – pěkně se nadřeli než jej zrekonstruovali do dnešní podoby, ale výsledek stojí za to.
Doplňuji:

  • oprava – Nové Hrady u Skutče

Michal

Ne,nechtěl.Pokud by mně moje peníze stačili,pomohl bych ty zdevastované opravit pro další generace.

ten který je

Na zámku bych bydlet nechtěl,spíš někde v krásné přírodě.Kdybych ale byl opravdu finančně na tom velmi dobře,chtěl bych se podílet na rekonstrukci nějaké barokní památky.

led

a tie náklady na vykúrenie, elektriku. Ešte upratovanie a údržba záhrady… Počkám do dôchodku, z toho to možno uplatím… 😁

anonym

Chtela bych bylet na zamku,v jine dobe,v tehle nasi ne,ja bych se tam bala,ja se podivam na televizni noviny a bojim a bojim…

kikinka2210

Já bych řekla že ne jsem ráda tam kde bydlím,jsem zvyklá na venkov.A zámek a muselo by to stát spoustu peněz

pondělí

strýc koupil zámek,kde bydlím,a kromě toho,že tu straší není o co stát,
jak odcházím z obědu na pokoj,tak než dojdu do bytu,mám zase hlad,a ještě jsem nebyl ani ve všech místnostech,
a hlavně nevěřím lidem,kteří u nás pracují,v česku není poctivost,můj druhý strýc v Italii nechá na stole peníze a za pár dní je najde,u nás se strácí i jidlo.aproč,když ti lidé dostávají plat.

elektrikář

Bydlet na zámku je pro dnešní zhýčkané lidi dost nepohodlné. Veliké místnosti a vytápění.K obsluze takového sídla je potřeba hodně lidí. Náklady na údržbu a modernizaci.Kdo by vám v dnešní době nosil teplou vodu z kuchyně do koupelny. Zahradníci uklízečky stolníci. Dřívější majitel mněl svoje lesy,pilu, mlýn, pivovar,hospodářská zvířata. Na to musel být personál.Správce, mněl peníze z pronájmů zemnědělské půdy a hospodářství.Ptra­viny z vlastní výroby nemusel platit. Mnoho lidí bylo rádo že má plat a jídlo. Tak to nebyl problém.