Rokio

Chtěli byste bydlet na vesnici (otázka pro občany měst)?

Jen si to představte. Užíváte si čerstvý vzduch, příroda je za rohem a ten nádherný klid (je rozhodně větší než ve městě).

Nejlepší odpověď
eleonnore

Mám to rozdělené – dokud jsem mladá a bez závazků, chci se bavit a chodit za kulturou, nechci pryč z centra Prahy.

Naopak až se budu chtít usadit, nedovedu si představit výchovu dětí v širším centru Prahy. Vyrůstala jsem na okraji Prahy a mohla jsem tu běhat kolem rybníků, mezi zelení, jak se mi zlíbilo. Žádné tramvaje, minimální provoz, pod okny nám běhají zajíci a veverky. Svým dětem chci dopřát to samé :). Městské periferie jsou ideál, skloubí dobrou dostupnost do práce i do přírody.

Další odpovědi
cizrna

Neni vesnice jako vesnice, ale pokud by to byla nádherná malebná vesnička, za jejímž rohem by byl přírodní koupák a skály, tak ano :) je to můj sen :)

dubraro

Vyzkoušel jsem oboje. Nechtěl.

zjentek

Všichni jsme na vesnici. Je to relativní. Po mnoha letech, strávených v Chicago mi Praha přijde jako vesnice.
Zbav se PC a ať budeš kdekoliv v ČR, to, co popisuješ v podotázce, si plně užiješ také. S PC ne! „Na něm“ jsi totiž ve velkém světě nepřetržitě. Tak se vypni a rozhlédni se.
Opravdu dobrá průprava je poznat skutečné město, aby to, co tady čteš, pro tebe bylo vůbec reálný i cítit ;)

Lgee

Asi ano, jelikož bych mohl chodit do lesa a bylo by tu málo lidí

quentos

Ne.
Přírodu za rohem mám i tak, do práce to mám 7–13 minut ostré chůze (podle toho, na které ze dvou hlavních pracovišť) – z vesnice bych musel denně do práce dojíždět – a ovzduší tu taky není špatné. Navíc na vesnici se všichni znají, tudíž jednak se mnohem rychleji šíří drby a jednak musíte kdekoho na potkání zdravit – to by se jeden málem uzdravil.

Front

Nechtěli.

Funna

Na vesnici bych nechtěla, ale ani bych nechtěla bydlet Praze (vážně nechápu, co tam některé tak láká…davy lidí, kolony aut, přecpaná parkoviště – pokud nějaká vůbec jsou, smog, kriminalita, v létě je tam na zalknutí, no prostě hnus) nebo nějakém podobném českém „velkoměstě“… vesnice sice láká přírodou „za rohem“, ale má nevýhodu v tom, že pokud se nechcete do práce hrkat veřejnou dopravou, která jezdí jednou za uherský rok, obvykle potřebujete minimálně 2 auta… a žít pak na „stará kolena“ na vesnici nechci ani náhodou… všude daleko, když to dobře jde, tak obchod jen jeden a obvykle s nekřesťanskými cenami, doktoři daleko (a ty jako důchodce už častěji potřebujete), pro všechno někam jezdit nebo na někoho spoléhat, že mi to přiveze, prostě vše není „po ruce“… ideální je bydlet v malém krajském městě a nebydlet v centru, ale na okraji (ten okraj je od centra vzdálen 5 minut autem, 10 min. MHD)… a mám tu všechno… jak příroda hned za rohem (bydlím v podstatě u lesa), tak všechny druhy obchodů, úřady, nemocnice, lékaři, banky atd, atd…a klid je tu taky…

Mc Merkurion

… i ty svatá prostoto > v kterej pohádce ses to dočetl?

… čerstvej vzduch a příroda za rohem je krásná věc, ale do práce daleko (i do školy) …
… nádhernej klid je dobrej, ale když musíš kvůli signálu na telefon na nejbližší kopec, tak tě ten sport přestane bavit …
… si to všechno představuješ jak Hurvínek válku …
… neni vesnice jako vesnice …