Renda 77

Chtěli bychom jet s dětmi ( 15let, 12let a 8měsíců) na Slovensko , potřebují svůj pas? Mám je zapsané v občance.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Od 6. června musí mít každý svůj pas, i mimino. U 15tiletého stačí jeho občanka, jestli ji má už vyřízenou.
Doplňuji:
Tak to se omlouvám za mystifikaci, jsem to pochopila tak, že kdo nemá občanku, musí mít pas.

Další odpovědi
Vseznalek88

Lucijej – to co píšete je sice částečně pravda, ale neplatí to samozřejmě pro Slovensko, jakož i pro ostatní země v Schengenském prostoru. tato povinnost navíc platí až od 26.6. nikoli od 6.6.
cestovní doklad potřebujete pouze pokud překračujete hranice Schengenského prostoru.
Pro cestu na Slovensko Vám tedy bohatě postačí občanské průkazy a děti zapsané v občanském průkazu.