Kepler

Chtěli byste být nepolapitelným vykonavatelem spravedlnosti mimo zákon?

Kradoucím Arabům utnout ruku in ulna, podle jejich práva šaría. Násilníky zmrzačit, zloděje okrást, vrahy zabít. Nespravedlivě chudým pomoci, nespravedlivě bohatým přerozdělit jejich majetek a peníze. Já vím, utopie. Ale co kdybyste tu moc dostali?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne – dost nerad bych rozhodoval o tom, co je spravedlivé a co ne…
😉
Už rozhodování podle definovaných zákonů je ošemetné.

Další odpovědi
terry

Něco jako Charles Bronson v Touze smrti?
Ne, ráda přenechám.

Lamalam

To bych musela být na milionu místech současně a stejně bych nestíhala. Děkuji za nabídku, nechci.

hanny 2

Jo jo,to bych chtěla,to by se mi fakt líbilo!!!
V momentě obletět celý svět a spravedlivě trestat!

tforro

Rád bych tuto moc měl. Jsem si téměř jistý, že bych na to měl žaludek a jsem i přesvědčený o tom, že bych dokázal rozlišit správné od špatného.
Začal bych s čistkou okolo svého bydliště a postupně bych svou „působnost“ rozšiřoval dál. A až bych věděl co a jak, tak bych si trošku podíval na zoubek lidem jako je Klaus, Dientsbier, Šabatová a spoooustě dalším lidem…

iceT

Když jsem byla malá, tak jsem chtěla být
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Edzcz_hO­bYA

bolak

Už jsem o tom uvažoval, že bych se stal něco jako robin hood (červenka se sklápěcí střechou). Bohatým budu brát a chudým dávat, a protože jsem chudej, začnu u sebe.

Klaproth

Nechtěl. Byla by to honička.

sesednizkola

Jasne, ale ne jako povolani, ale jen pro sebe. Popravovat vrahy, za zmasilneni ustrihat pindoury, poslat na vozejcek nasilniky, to je preci spravedlive, nasili preci spravedlive neni takze i kdyby ty tresty spravedlive nebyli, nespravedlnost na nesprsvedlnost, takze bx vlastne stejne spravedlive mely byt i nespravedlive

Kepler

Mně takhle říkala vlastní manželka 🙂 Samozřejmě ironicky.

terry

IceT, jak ty to děláš? (hledáš) 🙂

iceT

Curro Jimenez byl seriál co dávali kdysi dávno v televizi, snad ještě před Robinem Hoodem, a taky jsem se na tuto postavu snad i tady na Odpovědích ptala:-)

bolak

chtělas být prostě mužem :)