ornela

Chtěla jsem se zeptat zdali se něco v anestii vztahovalo na mého syna který byl odsouzen

za tr.čin padělání a pozmě.peněz §140ods.2alinea dva tr.zákona.očekává se i teť amnestie? Děkuji Marcela

Nejlepší odpověď
standa

Prostým porovnáním textů obou zákonů (před a po 1.1.2010) je zřejmé, že se původní trestní sazba zmiňovaného trestného činu snížila z 5–10 let na 3–8 let, ale to je vše co lze na tomto místě sdělit…, více vám prozradí na soudě, kam musíte směřovat případný dotaz.

V současné době se žádná amnestie neočekává.

Další odpovědi
fortin

Paní Marcelo, jak rád bych změnil práva tohodle státu. Pokud vznikla škoda, měl by ji zaplatit majitel diskotéky ve které těmito bankovkami kamarádi platili. Za to, že tyto počmárané papíry vůbec vzal. Tato zkoušející mládež nedomyslela tu příšernou katastrofu kterou si způsobí padělky. Domnívám se že mají před sebou velkou budoucnost v oboru novátorství nebo jak bych to řekl návrhů a vylepšování ochranných prvků na bankovkách. Prý neznalost zákona neomlouvá. Ale je zde nerovnoprávnost v tomto: Když s něčím přijdete k advokátovi, musí si vše prostudovat, najít si zákony, pročíst paragrafy, a jistě že je nazpaměť neznají. Až pak mohou jaksi jednat a něco napsat. A jak k těmto znalostem má přijít člověk bez právního vzdělání?

Můžete namítnout: vždyť všichni vědí že se to nesmí! Prosím vás to víme všichni že se nic nesmí. To víme. A mohlo by někoho napadnout že taková klukovina převrátí život naruby? Že se tímto stane zločincem? Já jsem ho přece neodsoudil. Odsoudily ho naše české zákony. A jak se daří pirátu z D1 který vyhodil Mazdu z jízdního pruhu do lesa?

-
Studenti z Frýdku-Místku chtěli platit ofocenými tisícovkami

Z padělání tisícikorunových bankovek obvinili severomoravští kriminalisté pětici mladých lidí z Frýdecko-Místecka. Tři z členů skupiny, z toho jedna dívka, dosud nejsou plnoletí. Skupina čelí obvinění z trestného činu padělání a pozměnění peněz.

„Z obviněných pěti osob jsou dva mladíci starší osmnácti let, další dva jsou ve věku 17 let a stíhaná je také sedmnáctiletá studentka střední školy,“ řekl v úterý novinářům ostravský kriminalista Jiří Jícha.

Na počátku odhalení skupiny bylo trestní oznámení prodavačky, která v obchodě zadržela mladíka, jenž se pokoušel zaplatit padělanou tisícovkou.

„Při výslechu doznal, že věděl, že jde o padělek. Řekl nám také, kdo mu ten padělek předal. Velice rychle jsme se tak dostali na další čtyři mladíky a jednu dívku. Udělali to z mladické nerozvážnosti,“ řekla kriminalistka Martina Smetanová s tím, že chlapci údajně potřebovali peníze na poker.

Dodala, že tisícikorunu dívce zapůjčila matka, které řekla, že ve škole dělají nějakou práci o Františku Palackém a potřebuje tedy jeho podobiznu.

„Dívka tisícikorunu naskenovala doma na multifunkčním zařízení a vytiskla ji celkem 23krát,“ řekla Smetanová. Padělky pak předala dalšímu sedmnáctiletému mladíkovi.
Chlubil se peněženkou plnou tisícovek

„Ten si vzal bankovky do baru ve Frýdku-Místku, kde se chlubil, že má plnou peněženku tisícovek,“ dodala kriminalistka s tím, že část bankovek pak rozdal svým kamarádům a někteří se jimi pokoušeli i platit.

Mladíci, kteří bankovky pouze přechovávali, nemají podle policistů vůbec právní povědomí, že i pouhé přechovávání je trestně stíháno. „Mladí lidé si vůbec neuvědomují, jaká je pro tyto případy stanovená trestní sazba, která je až osm let. Navíc trestným činem je i neoznámení výroby padělků,“ doplnil Jícha.

Severomoravská policie zaznamenala v letošním roce vysoký nárůst počtu padělaných bankovek, a to o bezmála čtyřicet procent. Nejčastější výskyt je podle policistů u bankovek v hodnotě pěti stovek a méně.

„Takové bankovky neprocházejí tak pečlivou vizuální kontrolou jako u bankovek vyšších hodnot,“ řekl Válek.

Letos policie v Moravskoslezském kraji odhalila 36 padělatelů peněz, z toho 17 pachatelů bylo mladistvých.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/krimi/201911-studenti-z-frydku-mistku-chteli-platit-ofocenymi-tisicovkami.html

standa

To fortin :

Co jste svým ´příspěvkem´ chtěl prozradit? 🙂