chocholka

Chtěla jsem se zeptat na nápis na poštovní schránce: pokud bydlí rodina – Novákovi – píšeme samozřejmě měkké i.

Ale v případě, že v daném bytě bydlí pouze ženy – děvčata Novákovy. Patří zde tvrdé y? Je to správně?

Nejlepší odpověď
anonym

…„děvčata NovákovA“!!…
😉
Ale třeba ´holky Novákovy, to by šlo.

Další odpovědi
Lamalam

Já bych to napsala z měkkým -i v obou případech. I děvčata přece patří do rodiny Novákových, tak bych ta děvčata brala jako rodinu a rodině patří měkké i. Anebo bych je napsala všechny plným jménem, Arabela Nováková, Xenie Nováková, Saxana Nováková.

NikkiHeat

Asi bude jednodušší se přejmenovat ))

marci1

Rodina – „Novákovi“, ženy – „Novákovy“.