miminko31

chtela jsem se zeptat jestly se amnestie v ztahovala take na podminene poloviny trestu

Odpovědi
sio

Asi myslíte podmíněná propuštění po polovině. Tady je to trochu nejasné, podle mých informaci se vztahují na ty tresty, které by prošly amnestií. Tzn. není důležité, kolik vám zbývá, ale kolik byl původní trest.
Příklad: 12 měsíců VTOS, propuštění po polovině – zbývá tedy 6 měsíců – ano. 8 let, propuštěn po 7 letech na PP, zbývá rok – ne.