Ditka

Chtěla bych zvířátko nějakého malého miláčka ale má to háček. Mamka s tím má problém a nevíme co by jí nevadilo. Nevíte?

Nejlepší odpověď
bolak

Základ úspěchu je zdánlivě naivně pokládat rodičům záludné otázky typu „Proč?“ a postupně jim vyvracet všechny namítané argumenty.

Příklad:

  • A proč ne?
  • (rodič) Protože by ses o něj nestarala, já tě znám.
  • Dobrá, tak v případě že se o něj přestanu starat se dobrovolně vzdám svého kapesného a morče, to už mám domluveno, dám do pěstounské péče Bětce.

Příklad:

  • A proč ne?
  • (rodič) Protože máš špatné známky!
  • Já tomu nerozumím, co mají společného známky s křečkem? Tys měla z biologie taky trojku a povolili ti dítě.

Příklad:

  • A proč ne?
  • (rodič) Protože Matýsek má alergii na zvířecí srst..
  • Matýsek musí z domu!

To byly jen takový obecný příklady, jak reagovat, jinak se mrkni sem > http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20p%C5%99em­luvit%20aby%20kou­pili třeba tam taky najdeš něco užitečnýho. A taky nám pak můžeš napsat, s čím konkrétně se na tebe matka vytasila, lidí je tu dost, věřím že společně bychom ji mohli přečůrat.

Další odpovědi
autacek

Nejdříve vyzkoušej Tamagoči :)

marci1

Zkus zpočátku rybičky, nebo andulku a až si maminka na to zvykne a bude se jí to libit, třeba morčátko, králíčka, popř. i pejska nebo kočičku. Jestli jste doma nikdy žádné zvířátko neměli, tak se musí na maminku pomalu.:-)

arygnoc

jednoznačne rybičky.
nerobia hluk.nesťažujú sa, keď ich zabudnete nakŕmiť.
nepotrebujú venčiť.
neotravujú (poď sa hrať).

ale:
nevedia sa líškať.
málokedy je s nimi sranda.
neaportujú predmety.
nedajú sa vziať na výlet, do spoločnosti.
sú mokré.
sú studené.

anonym

Pokud má mamka problém s tím, aby sis pořídila nějaké zvířátko, tak prostě mít zvířáko nemůžeš. Uvědom si, že doma o takových věcích rozhodují rodiče. Pokud tak moc po něčem toužíš, tak to musíš probrat s maminkou. Možná s něčím souhlasit bude, ale ty musíš zjistit s čím.
Rady na to, jak mámin postoj zkoušet zlomit a jak její zákaz obejít, jsou k ničemu. Taky jsem sousedce vrátila koťata, když mi je děti domů přinesly bez předchozího odsouhlasení.
Uvědom si, že mi ani s nejlepší vůlí pomoci ti nemůže změnit maminčin postoj.

Coliffe

To bys měla vědět sama, co se tvé mamce líbí. Každopádně, já mám králíka, ale ten docela páchne (ale co taky ne, že). Třeba osmáka :)
Doplňuji:
Každopádně, pokud tvoje mamka zvířátko nechce, mít ho holt nebudeš. A v poradně ti asi těžko poradíme, co na tvojí mamku platí a čím zvíře získáš, protože každá mamka je jiná, a ne každá má ráda zvířátka, nebo je prostě nechce mít v bytě

kačííík

jestli jsi nikdy nemněla doma zvířátko tak by to ze začátku chtělo něco malého a nenáročného až potom něco většího a náročnějšího :)