BaryB

Chtěla bych v budoucnu být kriminalistkou. Jaké školy mám studovat?

Chystám se jít na Bezpečnostně právní akademii v Ostravě, obor Bezpečnostně právní činnost. Je to dobrý nápad?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-vhodna-stredni-skola-kdyz-chci-byt-kriminalistka-ale-nechci-delat-zkousky-fyzicke-zdatnosti

Našla jsem, že pro práci kriminalisty poskytuje nejvhodnější přípravu bakalářský studijní program v oboru bezpečnostně právní studia a vyšší odborné vzdělání v oboru bezpečnostně právní činnost. Jinou alternativu představuje vyšší odborné vzdělání, bakalářský studijní program ve skupině oborů právo, právní a veřejnosprávní činnost a bakalářský studijní program.

http://katalog­.nsp.cz/karta_tp­.aspx?id_jp=300­88

Můžete studovat i gymnázium, pak vysokou školu Policejní akademie
http://www.po­lac.cz/g2/view­.php?katedry/kkrim/kk­rim.html

Totiž gymnázium vás nejlépe připraví na přijímací zkoušky na VŠ, protože jsou zaměřené na vědomosti z gymnázia.

Když jdete na střední školu a pak na VŠ stejného či podobného oboru, máte výhodu v odborných předmětech, ale zase nevýhodu třeba u přjímacích zkoušek.
Někdy je rada velmi těžká.

Gymnázium – připrava na vysokou školu, SOŠ – připrava pro praxi, možná jen na nižší funkci, samozřejmě můžete jít i na VŠ.

Další odpovědi
eRko007

Ahoj :) Tak je to dobry napad ale zalezi na tobe jestli to fakt delat chces :D Kdyz jo tak neni problem napis si www.kamnaskolu.cz a tam te to navede