Džanička

Chtěla bych si vyrobit náhrobek pro pejska (asi ze žuly)

Čím se dá vyrít jméno do kamene, (nějaké gravírovací pero apod.???) nebo případně jaké barvy použít aby zůstaly na náhrobku i při nepřízni počasí.. Poradíte?? Díky

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Já na kámen ze žuly nalepil mosaznou lakovanou destičku,kterou mi vyrobil pán co dělá klíče a různé vizitky.Je to na psím hrobečku již několik roků a vzhled se nemění.Nechal jsem tam napsat ,,Velká vděčnost němé tváři za její věrnost a služby". Výroba neni nikterak finančně nákladná.Lepidlo jsem použil konstrukční na beton v kartuši.

Další odpovědi
hanulka11

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/barva-na-hrob

Drap

Trvale do kamene vyrýt, a tak uchovat lze jedině mechanicky. Šlo by to broušením, což je v domácích podmínkách dosti obtížné. Dalším způsobem je klasické sekání pomocí majzlíku, na drobnější věci se používá špice.
Práce se to zdá na první pohled velice obtížná, ne li nemožná. Pokud však najdeme odhodlání pustit se do toho, tak velice brzy zjistíme, že to zas tak obtížné neni a s trochou zručnosti to je snadno zvládnutelné.

badisko

doma tezko aby to melo nejakou fazonu …pokud jse o nejakou malou vec tak vam ji udela zrucnejsi kamenik ma pockani …a nebude to ani nejak moc drahe …take zalezi natom jak bude napis dlouhy …jaky budete chtit material .?..verte mi ze to vypada jednoduse avsak bez particnych nastroju to vubec jednoduche neni…nehlede nato ze pokud nevite jak nato tak spotrebujete mnoho materialu a to se nevyplati…

Zdroj: kamenicka praxe

badisko

Drap…ano ano neni to obtizne ..lol…uz jsi nekdy neco podobne ho delal?…spici nebo majzlikem muzes tak leda do piskovce a dalsich mekcich materialu …zula a mramor pche no to bude teda vypadat…to co utrati slecna za material a naradi… skoda mluvit ..kamenictvi je jasna voba..nebude to tak drahe a usetri to cas …navic to bude sakra dobre vypadat ne jak cmaranice od ditete…slecna chce nejspis usetrit proto si rika ze to udela doma na kolene ..ale opak bude pravdou..