misela

chtela bych se zeptat zda nekdo nevite co je potreba k tomu abych zaridila svemu diteti ktere jse narodilo v anglii pas

co je potreba k tomu abych zaridila svemu diteti ktere jse narodilo v anglii pas v ceske republice?dekuji mockrat
Doplňuji:
moc dekuji..a tak ze pas pac otec meho ditete je obcanem tuniske republiky,ale zijeme i v anglii tak ze trvaly pobyt v cr nemam,je to problem?dekuji

Nejlepší odpověď
arygnoc

rodný list, váš op (pas), rodný list, op otca a rodný list otca, prípadne výpis z matriky z UK.

Další odpovědi
Bičiště

Budete potřebovat doklad o státním občanství vašeho děcka. Český pas se vydává pouze občanům České republiky.Pokud vy jste občankou České republiky, tak vaše dítě je automaticky také občanem ČR,že se vám narodilo v Anglií ničemu nevadí.O doklad o státním občanství se žádá na matričních úřadech v ČR. Za nezletilé žádá rodič.Až budete mít osvědčení o státním občanství,můžete pro své dítě požádat o Český pas.I vy při té procedůře musíte prokázat že jste občankou ČR, tedy rodný list, občanský průkaz,cestovní pas, to vše bude úřad požadovat.