chtěla bych se zeptat, od kdy je 24. prosinec státní svátek. Děkuji

od kterého roku je 24. 12. státní svátek

Odpovědi
standa

Jak se to vezme 🙂

Buď ode dne účinnosti zákona, který správně zmiňuje ve své odpovědi Kenyrts, tj. od 9.8.2000, kdy byl zákon publikován ve Sbírce zákonů a nebo až od 24.12.2000.

Ještě doplňuji, že zákonem č. 167/1990 Sb. byl Štědrý den poprvé ´vyjmut´ z pracovních dní a stal se dnem pracovního klidu…, a svátkem pak až o 10 let později

Vikičistič

Od vzniku naší republiky.

kenyrts

Zákon 245/2000 Sb. o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu
ze dne 29. června 2000

Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

§ 1

Státní svátky

Dny

  1. leden – Den obnovy samostatného českého státu,
  2. květen – Den osvobození,
  3. červenec – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje,
  4. červenec – Den upálení mistra Jana Husa,
  5. září – Den české státnosti,
  6. říjen – Den vzniku samostatného československého státu a
  7. listopad – Den boje za svobodu a demokracii

se prohlašují za státní svátky České republiky (dále jen „státní svátek“).

§ 2

Ostatní svátky

Ostatními svátky jsou

1. leden – Nový rok,
Velikonoční pondělí,

  1. květen – Svátek práce,
  2. prosinec – Štědrý den,
  3. prosinec – 1. svátek vánoční a
  4. prosinec – 2. svátek vánoční (dále jen „ostatní svátek“).

§ 3

Dny pracovního klidu

Státní svátky a ostatní svátky jsou dny pracovního klidu, kromě dnů nepřetržitého odpočinku zaměstnance v týdnu.

§ 4

Významné dny

(1) Významnými dny České republiky jsou 12. březen a 5. květen (dále jen „významný den“).
(2) Významné dny jsou dny pracovními.