weronika

Chtěla bych se zeptat kolik zrní s ní šest slepic plus kohout a jaké zrní je nejlepší?

budeme si pořizovat slepice předtím jsme je nikdy neměli.
prosím o cenné info

Nejlepší odpověď
Drap

Ber informace s rezervou. Pokud budeš dávat slepicím i jiné věci např zbytky, rozmočené staré rohlíky a chleba, nějaké brambory a řepu tak bych odhadoval pro těch 7 kusů cca 150 – 200 kg obilí. Nejlepší je pšenice. Lze však i přidávat jiné obilí, třeba kukuřice, ječmený šrot a podobně. Též se prodávají směsi přímo pro slepice, ty obsahují všechno potřebné. Nikdy jsem spotřebu neměřil, takže je to hrubý odhad