leila0351

Dostanu přídavky na děti zpětně, když jsem neodevzdala do 1/2019 příjmy za 4. čtvrtletí 2018?

chtěla bych se zeptat jestli dostanu přídavky na děti zpětně,když jsem neodevzdala příjmy za 4 čtvrtletí 2018 do 1/2019

dobrý den chtěla bych se zeptat jestli dostanu přídavky zpětně,když jsem neodevzdala příjmy za 4 čtvrtletí 2018 do konce ledna 2019.děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
ivzez

Pokud vím, lze o dávku státní sociální podpory požádat
až tři měsíce zpětně. Podle mne byste jej obdržet měla.

Infomace na portálu MPSV (v levém sloupci klikněte na „Obecné informace“
nad Přídavekm na dítě: https://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prid_na_d­ite

Další odpovědi
JájsemRaibek

Asi nejde o přídavky, jelikož zde se dokládá příjem za uplynulý rok a nikoli čtvrtletí. Už si nejsem jist, ale posuzuje se období od října do září.
Čtvrtletní příjmy se posuzují např. u příspěvku na bydlení, sociálního příspěvku atd.
Pokud jste nedoložila příjmy, dávka bude pozastavena a následně zpětně vyplacena po předložení všech dokladů potřebných k posouzení nároku na dávku.

ivzez

Nějak mi „blbnul“ prohlížeč, Obecné informace“ se mi pořád
zobrazovaly na stránce o Přídavku na dítě.
Tady je přímý odkaz: https://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/obecne