samantka

Chtěla bych se zeptat jak je to se sociálním a zdravotním, kolik musím platit, když pracuji pouze na dpp?

Nejsem přihlášena na ÚP

Nejlepší odpověď
Hlada

DPP je zaměstnanecký poměr, pojistné odvádí zaměstnavatel. Výjimkou je příjem pod 10 tis. měsíčně. V tom případě zaměstnavatel pojistné neodvádí a zaměstnanec je z hlediska pojistného považovaný za osobu bez zdanitelného příjmu. Pojistné si pak musí platit sám. Povinností je zdravotní, letos 2052 Kč.